Zajímavosti

V Yosemitském parku se objevil legendární "ohňopád"

Některým přírodním úkazům by jen málokdo věřil, ale příroda pro nás má mnohá překvapení. Příkladem může být "ohňopád", který se objevuje v posledních dvou únorových týdnech v Yosemitském národním parku.

Každoročně se do Yosemitského národního parku sjíždí davy lidí, aby si vychutnaly pohled na známou atrakci parku. Yosemitský ohňopád se objevuje vždy na konci února, během posledních dvou týdnů, není ale pravidlem, že by se zjevoval každoročně. Letos ale návštěvníci národního parku mohli vidět úžasný oranžovo-červený proud padající k zemi.

Samozřejmě se nejedná o padající oheň nebo lávu, ale jde o fascinující jev, ke kterému dochází, když zapadající slunce ve správném úhlu zasáhne vodopád a zbarví ho do ruda a oranžova. K tomuto jevu dochází na známé skalní stěně El Capitan na vodopádu Horsetail Fall.

Intenzita fenoménu ohňopádu závisí na tom, kolik je vody a oblačnosti. V posledních letech bylo sucho a tak se ohňopád neobjevoval, nicméně letos měli návštěvníci štěstí a mohli si tuhle legendární podívánou plně vychutnat.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z toho neusnete: Na obloze se zjevilo boží znamení! Čeká svět zkáza?

FOTO: Záhadný úkaz na fotce kráteru z Islandu. Turista stál tváří v tvář Bohu

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz