Smrt

OTŘESNÉ: Majitelé utýrali fenku k smrti! Takhle se vymlouvali

OTŘESNÉ: Majitelé utýrali fenku k smrti! Takhle se vymlouvali
Zdroj: facebook.com

Na sociálních sítích kolují fotografie fenky, kterou před několika dny nalezli slovenští záchranáři. Viky objevili ve velmi vážném stavu, vyhublou a s obrovskou hnisající ránou na hrudníku. Kvůli ní také fenka později zemřela. Lidé se bouří a žádají trest. Majitelé vinu necítí.

Občanské sdružení na pomoc opuštěným a týraným psům Hafíkáči na svém profilu zveřejnilo fotografie fenky, kterou záchranáři našli počátkem minulého týdne a která měla tak vážná zranění, že později zemřela. Majitelka při pohledu na zbídačené zvíře vyplakala potoky slz. Lidé žádají trest pro majitele, kteří fenku podle všeho utýrali.

"Vnitřní strana stehen až po hrudník - neléčená infekce, všude doslova vytékající hnis. Katastrofální podvýživa, na veterině se snažila sníst i sáčky od jídla a plastové obaly! Infúze, čištění ran, pomalé vykrmování... toto je její život za poslední dny..." popisuje rozhněvaná provozovatelka.

Když Viky našli, nechtěla se ani přiblížit k vozu svých zachránců. Byl totiž směrem, odkud pocházela. Nejen veterináři byli naprosto otřeseni. "Náš pláč jí nepomáhá, ale to je zatím to jediné, co zmůžeme, když ji vidíme. A majitel? Dá se vůbec nazvat člověkem? Tvrdí, že za její stav může rakovina způsobená kastrací!" uvádí dále provozovatelka Hafíkáče.

Související obsah

Když se ženě podařilo vypátrat majitele, žena na druhém konci drátu nejprve vůbec nevěděla, že je Viky už v útulku, a proto také začala mlžit. Nakonec tvrdila, že psík má rakovinu, hubne a umírá. Veterináře ale pár přesto nevyhledal. Podle všeho měla zůstat fenka původně kdesi zavřená mimo dohled sousedů.

Na facebooku se krátce po nalezení fenky rozjela obrovská kampaň s jediným cílem: zachránit ji. Přidaly se destíky lidí, Viky ale nakonec zranění podlehla.

Uživatelé sociálních sítích žádají pomstu a volají po změně legislativy, která "charakterizuje zvíře jen jako věc". Vznikla dokonce petice na podporu práv zvířat. Podepsalo ji téměř 12 tisíc lidí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOJEMNÉ: Tenhle pejsek cítil za zdmi bytu nebezpečí. Díky tomu zachránil život svému majiteli!

Pes bez očí děsí lidi na Facebooku! Rozhodně ale jeho příběh nesdílejte

Domácí zvířata uzdravují a uklidňují
Děti ochrání před ekzémy domácí zvířata
Jak to chodí v psím útulku?
Stop testování na zvířatech

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz