Retro

RETRO! Tyhle sladkosti byly kdysi hitem! Kupujete si je i dnes?

RETRO! Tyhle sladkosti byly kdysi hitem! Kupujete si je i dnes?
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj

Pokud není na obalu motiv z kresleného filmu nebo oblíbený akční hrdina, dnešní děti nad sladkostí nejspíš ohrnou nos. Před takovými dvaceti lety bylo všechno jiné. Pamatujete si, co tehdy letělo?

"Když mám hlad, utrhnu si malej kousek, když se potřebuju soustředit, utrhnu si větší," radil vlasatý Jaromír Jágr v reklamě na tehdy nejoblíbenější žvýkačku Bubble Tape, ze které jste si mohli odmotat jak velký kus jste chtěli.

Bylo taky normální jíst papír, samozřejmě ten jedlý. Když o tom dnes dětem vyprávíte, v lepším případě si jen klepou na čelo, v tom horším rovnou volají do blázince. Každá slečna musela mít tehdy náhrdelník z bonbonů. Vždyť to bylo ohromně praktické! Nadělala se s tím paráda a když byla chuť, mohli jste jeden dva korálky klidně sníst.

Související obsah

A bez čeho se neobešla pořádná párty? Samozřejmě to byly sušenky Disko! Dospěláci je jedli v celku, děti ale věděly, že nejlepším způsobem je sušenky rozlepit a slízat krém. Připomeňte si, co kdysi děti milovali a dnes už to v regálech téměř přehlédnete. 


Takhle opěvoval Jaromír Jágr dvoumetrovou žvýkačku:

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Čokolády se nevzdám! Aneb jak jíst sladké a zbavit se přitom kil navíc.
Zrádný alkohol! Tloustne se po něm víc, než ze sladkostí
Není sladké jako sladké! Sladkosti, ze kterých nejvíce tloustneme
Pozor na bílý jed! Denně sníme až 35 lžiček cukru

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz