Vandalismus

Sprejer poničil Karlův most. Hledá ho policie, hrozí mu i vězení!

Hned několika nápisy se podepsal zatím neznámý vandal na kamenné zábradlí Karlova mostu. Policie prohledává záznamy kamer a chystá se je zveřejnit, aby sprejera dopadla. Hrozí mu až tři roky vězení.

Nápis se na zábradlí mostu objevil ve středu někdy kolem třetí hodiny ráno. Neznámý vandal nebyl žádný troškař. Na několik metrů historického zdiva nastříkal svůj umělecký podpis, takzvaný teg. Podpis je nepříliš zdařilý, takže půjde zřejmě o začátečníka.

Související obsah

V tuto chvíli už je barva z mostu odstraněna - postarala se o to technická správa komunikací, pod kterou most spadá. Policejní pátrání tím ale nekončí, naopak začíná..

Policie hledá patrně cizince, protože čeští sprejeři se obvykle památkám vyhýbají. Teď policisté prohledávají záznamy kamer a slíbili, že je brzy zveřejní.

Protože vandal poničil národní památku, hrozí mu vyšší trest, tedy až tři roky vězení. Turisté už v Česku podobně řádili několikrát. Před dvěma lety třeba podobně pomalovali Národní divadlo. Jednou se podepsal japonský turista, podruhé to byla dvojice Francouzů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vlakový vagón v plamenech! Smrt řádila mezi sprejery

Skvělá galerie: Pouliční umění, které vás dostane

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz