Smrtelná nemoc

Z rýmy se vyklubala smrtelná nemoc! Dívka přišla o obě nohy

Z rýmy se vyklubala smrtelná nemoc! Dívka přišla o obě nohy
Zdroj: Profimedia

Charlotte si myslela, že jenom chytla rýmu. Příznaky podobné chřipce ignorovala a málem ji to stálo život. Jednalo se totiž o smrtící meningitidu.

Devatenáctiletá Charlotte Hannibalová ze Selstonu v Británii byla ještě před rokem úplně zdravá dívka, která studovala ekonomii na univerzitě. Všechno se ale ze dne na den změnilo. Mladá žena si přitom myslela, že jen chytla rýmu, když byla na párty.

"Byla jsem zvyklá chodit ven alespoň jednou týdně, užívala jsem si život, ani ve snu mě nenapadlo, že by se mi něco takového mohlo stát," svěřila se Charlotte. "V sobotu jsem byla na párty a v neděli mi bylo mizerně. V pondělí mi bylo tak špatně, že jsem nešla na přednášky. V úterý jsem celou noc zvracela a můj stav se rychle zhoršoval, další den jsem upadla do bezvědomí," popsala dívka.

V umělém spánku ji lékaři udržovali 17 dní, během kterých se jí snažili život. Zjistili totiž, že trpí otravou krve a meningitidou. Když se Charlotte probudila, téměř nic si nepamatovala, jen to, že měla příznaky podobné chřipce. Ani po dvou měsících nebylo její tělo schopné se otravy zbavit a doktoři se rozhodli pro amputaci obou nohou a několika prstů na levé ruce. Jinak by zemřela.

Související obsah

Domů se dívka vrátila po dlouhých třech měsících."Jsem nesmírně šťastná, zůstala jsem naživu. Sice jsem přišla o nohy a o prsty, ale mnoho lidí ztratilo daleko víc," řekla Charlotte. "Bývala jsem ten nejlínější člověk na světě, dnes bych dala cokoli za to, abych mohla chodit," posteskla si dívka, která nepřestává bojovat a každý den dělá velké pokroky.

Příznaky meningitidy

Meningitida, neboli zánět mozkových blan, způsobuje zduření měkké pleny mozkové a tím snižuje přívod cukru a kyslíku do mozku. Zpočátku má podobné projevy jako chřipka - horečku a velkou bolest hlavy. Později se objevuje ztuhnutí šíje, nevolnost, zvracení, citlivost na světlo či únava. Vyskytnout se může také vyrážka, křeče a bolesti svalů. 

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz