Facebook

POZOR na podvod na Facebooku! Desítky lidí přišly o peníze

POZOR na podvod na Facebooku! Desítky lidí přišly o peníze
Zdroj: TN.cz

Policisté varují veřejnost před podvodníky na sociálních sítích, kteří pomocí falešných profilů okrádají Čechy. Lidé už nahlásili desítky případů, kdy je jeden z "přátel" připravil o tisíce korun.

Policisté dostávají desítky hlášení, které upozorňují na podvodné jednání na sociálních sítích. Postup útočníků, kteří vás jednoduchým trikem v mžiku připraví o peníze, je přitom stále stejný.

Podvodník si nejprve vytvoří falešný profil, často vašeho známého. Použije k tomu jeho fotky a informace. Požádá vás o přijetí mezi přátele a poprosí vás o vaše telefonní číslo.

Když mu ho dáte, zašle vám kamarád krátké číslo a poprosí o pomoc v soutěži například o večeři zdarma. Stačí přitom jen toto určité číslo zadat do sms zprávy, která vám také přijde zanedlouho na mobil.

Související obsah

Ve chvíli, kdy číslo zadáte a odešlete, sklapla past. Provedli jste platbu za nějakou službu či obchod v řádech několika tisíců korun.

"Policie proto důrazně varuje všechny uživatele sociálních sítí, aby se v případě sdělování nebo posílání svých citlivých údajů měli na pozoru. Pachatelé v těchto případech totiž komunikují jménem Vašich kamarádů nebo známých, jejichž profil ke komunikaci zneužijí. Buďte tedy velmi obezřetní a mějte na paměti, že i když se zdá, že komunikujete se známou osobou, ve skutečnosti může jít o podvodníka!" uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Bacha na podvodníky s iPhony! Tipy, jak se nenechat nachytat

Pozor na facebookové zloděje! Tímto trikem vás připraví o statisíce

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz