Gang

Gang prodával na internetu léky na předpis, přišel si na miliony

Gang prodával na internetu léky na předpis, přišel si na miliony
Zdroj: Profimedia

Ostravská kriminálka dopadla gang, který dva a půl roku prodával na internetu léky. Šlo o prášky, které jsou normálně na předpis, například léky na spaní, na uklidnění nebo na hubnutí. V oběhu takto byly statisíce pilulek za přibližně 4 a půl milionu korun. Mezi obviněnými je i lékařka, která si psaním receptů přivydělávala.

Klec spadla 29. února. Zásahovka na odpočívadle na dálnici D1 zadržela jednoho z obchodníků, který léky prodával. V ten den v policejních sítích uvízlo dalších 5 lidí. Tři z nich, kteří obchodovali s návykovými látkami, už sedí ve vazbě.

"Byly zajištěny dva družstevní byty, jeden byt v osobním vlastnictví. Na třech bankovních účtech byla zajištěna hotovost ve výši okolo 420 tisíc korun. Dále byla zajištěna hotovost 230 tisíc korun," uvedl kriminalista Pavel Hanusek.

Hlavním mozkem gangu byl pár, čtyřicetiletý muž a stejně stará žena. Nejprve začali s nákupem a prodejem léků na hubnutí. Když po čase zjistili, že na internetu je zájem i o léky na spaní nebo na úzkost, tak své podnikání rozšířili. Najali si ženu na Karvinsku, která jim zajišťovala prášky od své praktické lékařky.

Související obsah

"Lékařka začala léky předepisovat na recepty svých nic netušících pacientů," popisoval fungování gangu kriminalista Pavel Hanusek.

Za dva a půl roku poslali do oběhu 140 tisíc různých tablet na předpis. A celkově si přišli na 4 700 000 korun. Teď jim hrozí až dvanáct let za mřížemi.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Nekoupili jste je také? Interpol hledá prodejce léků na hubnutí, které zabily tuto ženu

Chcete zhubnout? Zapomeňte na pilulky na hubnutí

Léky: berete originály nebo kopie?

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz