Domácí

Dnes se slaví Mezinárodní den žen! Jak slaví Češi? ANKETA

Na dnešní den připadá Mezinárodní den žen. Vzpomenou si na to Češi a obdarují ženy ve svém okolí? Anebo si tento den spojují spíše s minulým režimem a svátek úmyslně ignorují? Ptali jsme se v pražských ulicích!

V tento den si původně měli lidé připomínat stávku newyorských švadlen z roku 1908. Díky minulému režimu to ale ví málokdo. Většině se spíš vybaví červené karafiáty a popíjení v práci. Právě proto na tento svátek mnozí zanevřeli. Situace ale není tak zlá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přibližně polovina námi oslovených lidí, svátek slaví. A nejedná se zdaleka jen o starší ročníky!

Minimálně mamince věnuje 8. března květinu i spousta mladých mužů. "Popravdě mám docela problém si na to vždycky vzpomenout, tak jsem docela rád, že jste mi to připomněl," přiznal nám jeden z oslovených. "Já popřeju třeba na sociální síti nebo dám kytku těm nejbližším," prozradil další mladík.

Naopak někteří lidé, kteří pamatují bouřlivé oslavy MDŽ za minulého režimu, tento svátek neslaví vůbec. "Za komančů se to slavilo, to bylo takový celopodnikový, ale dneska už ne," odpověděl nám jeden z pánů. "Je to mezinárodní svátek, který byl teď zprofanován, ale nikdo si neuvědomuje, že to jde od amerických žen. A tady se to zesměšňuje a to není správné," hájí ale Mezinárodní den žen jiný starší pán.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz