ISIS

PRŮLOM v boji s ISIS: Teroristům unikly hodně citlivé tajné údaje!

Může to být největší průlom v boji s terorismem za poslední roky. Podle zahraničních médií unikla na Západ jména a adresy 22 tisíc bojovníků Islámského státu.

Všechna data jsou navíc pěkně utříděná. Zájemci o vstup do řad teroristů totiž podle všeho musí nejprve vyplnit dotazník se 23 otázkami. Postup je tak stejný jako při žádosti o práci.


Verbíře zajímá mimo jiné datum narození, rodinný stav, ale i předchozí zaměstnání nebo kdo jsou žadatelovi příbuzní. Pozoruhodné ovšem je především to, jak informace unikly.


Za ziskem jmen 22 tisíc islamistických fanatiků operujících v Iráku a Sýrii totiž nestiojí žádná složitá zpravodajská operace, ale zhrzený muž, který ukradl USB klíčenku jednomu z vysoko postavených velitelů ISIS.


Související obsah


Vše nasvědčuje tomu, že data jsou autentická a zpravodajci podle Daily Mailu hovoří o největším úlovku za poslední roky a předvídají, že únik může zmařit řadu útoků provedených džihadisty, kteří na bojiště Blízkého východu utekli z Evropy a hodlají se vrátit do svých rodišť.


Podle Sky News jsou mezi 22 tisíci jmen občané 51 států. Jeden z uniklých souborů nese název Mučedníci a obsahuje seznam džihádistů, kteří byli vycvičeni speciálně pro sebevražedné útoky.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz