Přímý přenos

Osudová smůla! Policie zveřejnila, proč vrah zabil hledače pokladů

Pražští policisté dopadli vraha, který v červnu 2014 v Klánovickém lese zastřelil a podpálil hledače pokladů, který si tu vyrazil na procházku. Vrah útočil, protože se oběť příliš přiblížila k lupu, který v lese zakopal.

"Padesátiletý pachatel byl v minulosti už trestaný za vloupání a pokus o vraždu. Když jsme ho zadrželi, měl u sebe ostře nabitou zbraň, i když jinou, než kterou použil k vraždě v Klánovickém lese," řekl na mimořádné tiskové konferenci šéf pražské mordparty Josef Mareš.


Objasnění vraždy od začátku komplikovalo to, že oběť a vrah se neznali. "Měli jsme jen balistické stopy. Díky nim jsme zjistili, že zbraň použitá k vraždě v lese byla o půl roku dříve použita při vloupání do rodinného domku v Horních Počernicích. Tehdy pachatel postřelil souseda vyloupené rodiny, který ho z místa činu pronásledoval," doplnil Mareš.

I když policisté sériového vykradače domů dopadli už v prosinci několik minut po posledním vloupání, z vraždy ho obvinili až na začátku tohoto týdne. "Muž se přiznal," řekl Mareš.


A vysvětlil, že hledače pokladů zastřelil kvůli tomu, že se příliš přiblížil k zakopanému lupu, který vrah nashromáždil za svou kariéru sériového bytaře. Tělo ovšem pachatel hořlavinou polil a zapálil až o den později.


Související obsah


Protože vrah s policisty po přiznání spolupracuje, ukázal jim i svou aktuální skrýš. "V kontejnerech pod zemí bylo mimo jiné několik kilogramů šperků a zlatých mincí, více než milion korun v hotovosti a pět zbraní včetně vražedné zbraně z Klánovického lesa," doplnil Mareš s tím, že kriminálník měl svůj lup takhle schovaný proto, aby ho policie neobjevila při případných domovních prohlídkách.


Vrahovi hrozí 15 až 20 let za mřížemi, případně i výjimečný trest.
 

Tělo mladého hledače pokladů objevili kolemjdoucí v Klánovickém lese na okraji Prahy v červnu 2014. Muž byl zastřelený a mrtvolu vrah ještě podpálil, aby zahladil stopy a ztížil pátrání.


Zavražděný Denis B. do zdejšího lesa chodil pravidelně s detektorem kovů. O dopadení vraha nestáli jen kriminalisté, ale i anonymní dobrodinec, který v říjnu 2014 nabídl za dopadení zločince odměnu v řádu desítek tisíc korun.


Policisté dlouho nemohli s případem pohnout, nepomohlo ani důkladné propátrání Klánovického lesa a desítky telefonátů od zdejších lidí.pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz