Vražda

Vrah z Klánovic dopaden! Ale další zabijáci jsou stále na útěku

Vrah z Klánovic dopaden! Ale další zabijáci jsou stále na útěku
Zdroj: TN.cz

Pražští kriminalisté oznámili, že po necelých dvou letech dopadli vraha z Klánovického lesa. I tak ovšem zůstává řada neobjasněných vražd, s některým už policisté neumějí hnout několik let.

A i přímo v Praze jsou ještě neobjasněné vraždy, které děsí veřejnost. Několik vražd taxikářů, kteří byli objeveni zastřelení ve svých autech, sice už pražská mordparta taky rozlouskla, ale to pořád není všechno.


I náměstek ředitele pražské policie Ivan Smékal přiznal, že v roce 2014, kdy se stala vražda v Klánovickém lese i zmíněné smrtící útoky na taxikáře, se policistům podařilo objasnit jen 20 z 28 vražd na území hlavního města. "Od té doby jsme vyřešili pět z oněch osmi neobjasněných vražd," řekkl na tiskové konferenci Smékal.


1. Vražda v tramvaji číslo 17


Jednou z vražd, která kriminalistům k objasnění stále zbývá jako takzvaný pomníček je ta z tramvaje číslo 17. Ta se stala 13. února 2014 v pražským Modřanech.


A je to velmi záhadný případ - obětí je čtyřiašedesátiletá Danuše, která cestovala tramvají číslo 17 za příbuznými. Motiv vraždy je dodnes nejasný.


Související obsah


Vrah podle dostupných informací využil toho, že ve vagonu tramvaje zůstal s obětí sám a zastřelil ji. A bez svědků je objasnění činu velice složité.


Policie pracovala i s verzí, že v tramvaji číslo 17 vraždil stejný člověk, který má na svědomí i pražské taxikáře, ale ta velmi rychle padla. Vrah tak stále uniká.

Podívejte se na reportáž o dopadení klánovického vraha: 


2. Pražský rozřezávač


Ještě delší dobu se nedaří objasnit nález rozřezaného ženského těla, jehož části byly objeveny na různých místech metropole.

Související obsah


Později navíc vyplulo na povrch, že nejde jen o jednu rozřezanou ženu, ale o dvě různé oběti. Kriminalisté dodnes neznají totožnost jedné z obětí, motiv ani pachatele hrůzných činů. První čás těla přitom byla objevena už v prosinci 2011.


3. Balíček s bombou


Spravedlnosti uniká i odesílatel balíčku s bombou. Ten dorazil do firmy Albixon v Osově na Berounsku 15. ledna 2014. Výbuch zabil manažera firmy. 

Související obsah


Atentátník uniká i přesto, že se podařilo vystopovat, odkud balíček odeslal a jeho tvář zachytily bezpečnostní kamery. Firma vypsala za informace vedoucí k jeho dopadení půlmilionovou odměnu.


4. Vražda Soni Illeové

Už od konce roku 2008 policisté z jižních Čech neúspěšně vyšetřují vraždu Soni Illeové. Žena beze stopy zmizela z vánočního večírku v jindřichově Hradci 20. prosince 2008.

Související obsah


Její tělo bylo objeveno až o čtvrt roku později u obce Val v takzvané Vodičkově Tůni. Byla zavražděna. Ten, kdo ukončil život jednatřicetileté ženy, ale stále uniká.


5. Zmizení Jany Paurové


Záhadnému zmizení Soni Illeové se podobá zmizení Jany Paurové ze Slavětína naLounsku. Rozdíl je jen v tom, že se dosud nenašlo její tělo, takže není stoprocentně jisté, že byla zavražděna.


Ale těžko uvěřit, že by Paurová, matka čtyř dětí, prostě utekla uprostřed noci z domova. Po ženě se slehla zem na začátku února 2013.

Související obsah


Podezření padlo na manžela Paurové Pavla, který podle některých svědků manželku bil a týral. Soudy mu ovšem dodnes neprokázaly, že by za zmizením stál právě on.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz