útěk z vězení

Útěk z vězení: Kriminálník nasedl na vrtulník, strážní jen koukali

Na veřejnost se dostalo neuvěřitelné video zachycující útěk z vězení vystřižený jak z filmu. V hlavní roli je kromě prchajících trestanců a vrtulníku i trestuhodná apatie bachařů.

Helikoptéra totiž na prchající vězně Benjamina Hudon-Barbeaua a Dannyho Provencala čekala na střeše montrealské káznice dlouhých šest minut.


A strážní jen přihlíželi, neudělali vůbec nic, aby útěk zarazili. Jediný, kdo se činil, byli kumpáni prchajících, kteří vrtulníkem přiletěli. Bachaři jen natočili video, které se nyní objevilo u soudu s jedním z uprchlíků.


Útěk přitom měl znaky grotesky, protože prchajícím vězňům se příliš nedařilo šplhat po laně, které bylo spuštěné z vrtulníku. Proto útěk trval celých šest minut. Video se navíc objevilo na veřejnosti s tříletým zpožděním, což je taky poměrně zvláštní.


Útěk obou mužů ovšem navzdory své spektakulárnosti neměl příliš dlouhého trvání - oba vězni byli znovu zatčeni jen o pár hodin později poté, co je obklíčila policie.


Související obsah


A co na ostudnou nečinnost říkají sami dozorci? Prý nemohli nic dělat, protože komplicové prchajících byli ozbrojení a oni sami prý pistole neměli k dispozici.


"Jen filmech můžete vidět, že se dá helikoptéra sestřelit pistolí," poznamenal šéf dozorcovských odborů Mathieu Lavoie.

Záznam utěku z vězení:

pez, TN.cz

K tématu útěk z vězení

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz