Cestování

NEJLEPŠÍ KEMPY 2015: Vyberte si dovolenou v Česku! Anketa poradí

NEJLEPŠÍ KEMPY 2015: Vyberte si dovolenou v Česku! Anketa poradí
Zdroj: dokempu.cz

Už několik let vzrůstá zájem Čechů trávit dovolenou doma v tuzemsku. Nejprve kvůli slabé koruně, teď třeba kvůli bezpečnosti. Kam ale vyrazit? Pokud hodláte kempovat, podívejte se na žebříček nejlepších českých kempů roku 2015 z rozsáhlé ankety mezi našinci...

Anketu o nejlepší kemp pořádá pravidelně portál dokempu.cz. O nejlepších kempech roku 2015 hlasovalo rekordních více než deset tisíc lidí a na konečných výsledcích se podílela i odborná komise, která navštívila kempy na předních pozicích a rozhodla o konečné pozici.

Že zájem o kempování a tuzemskou dovolenou v Česku vzrůstá, dokládají i statistická čísla za loňský rok. V kempech se ubytovalo přes milion turistů, což je o pětinu víc než v předchozím roce.

Nejlepším kempem roku 2015 se stal Kemp Pecka s koupalištěm v okrese Jičín. A nebyla to rozhodně náhoda, protože tentýž kemp se v anketě umístil i rok předtím, tehdy na pátém místě. Podle majitelů a provozovatelů je za úspěchem především upravenost kempu, čistota a dostatek sociálních zařízení. Většinu prý tvoří stálí zákazníci, kteří se na Pecku rádi vracejí.

V pořadí druhým nejlepším kempem loňského roku se stal Autocamp Sedmihorky v Čerském ráji. Ten zároveň obsadil i první místo v kategorii kempů vhodných pro rodiny s dětmi.

Související obsah

Třetím nejlepším kempem je Camping Vranovská pláž. Ten se rovněž umístil první v kategorii s nejlépe hodnocenými službami.

Pokud vás zajímají další kategorie nejlepších kempů podle jejich zaměření, podle jednotlivých kritérií či umístění v anektě podle jednotlivých krajů, nahlédněte do připojených tabulek. Kompletní výsledky ankety najdete na portálu dokempu.cz ZDE.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Cestování

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Krátká zpráva

Kvůli těžbě v dolu Turow zaplatí Poláci 500 tisíc eur denně

Polsko bude muset kvůli Turowu platit penále 500 tisíc eur denně. Soudní dvůr EU tak vyhověl české stížnosti. Hnědouhelný důl, který měla polská vláda podle EU dávno zavřít, stále funguje kousek od českých hranic. Polská strana nerespektovala předběžné rozhodnutí o přerušení těžby z května. Vyplývá to z tiskové zprávy soudu.

Píše se na Deník.cz