Zoo

Zoo Brno: Cora se dnes poprvé pochlubí svým pátým potomkem!

Zoo Brno: Cora se dnes poprvé pochlubí svým pátým potomkem!
Zdroj: facebook.com

Konečně je to tady! Medvědice dnes poprvé ukáže návštěvníkům brněnské zoologické zahrady své huňaté mládě a po čtyřech měsících tak opět zpřístupní cestu i do pavilonu ledních medvědů. Ten vedení zoo uzavřelo po narození malého medvídka, aby měla Cora naprostý klid. Ze stresu by totiž mohla své mládě usmrtit.

Nový přírůstek brněnské zoo je pátým potomkem medvědice Cory, která už odchovala dvojčata Billa a Toma a také Nanuka a Kometu.

Pohlaví nejmladšího dítěte ještě není známé, hned jak ale dojde k jeho odhalení, budou moci jak návštěvníci, tak příznivci brněnské zoo, vybrat medvídkovi jméno.

Související obsah

Ačkoli už tento nejmladší potomek chodí s mámou na procházky, návštěvníky zoologické zahrady uvidí poprvé až dnes. Doposud byla totiž cesta kolem jejich expozice uzavřena. Cora potřebovala naprostý klid, jinak by totiž hrozilo, že ze stresu své mládě usmrtí.

 LIVE_STREAM

Zdroj: facebook.com

Opakovaný odchov v brněnské zoo považují odborníci za obrovský úspěch. Rozmnožování ledních mědvědů v zajetí je totiž velmi složité.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz