Pangas

Závadný pangas v Albertu: Masa v něm bylo jen 48 %, zbytek voda!

Závadný pangas v Albertu: Masa v něm bylo jen 48 %, zbytek voda!
Zdroj: SZPI/ Thinkstockphotos.com

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Ahold, která v České republice provozuje řetězec supermarketů Albert, aby z prodeje stáhla dvě šarže mraženého pangase. Obsah totiž zdaleka neodpovídal tomu, co bylo uvedeno na obalu. Místo masa jsme platili za vodu!

Podle obalu mělo být uvnitř 90 % rybího masa a 10 % pitné vody. Čistá hmotnost po odkapání pak měla být 900 gramů. "Laboratorní analýza SZPI potvrdila v hodnocených šaržích obsah masa v množství 48,3 %, respektive 48,7 %. Skutečný obsah masa ve výrobku byl téměř o polovinu nižší, než by odpovídalo údaji uvedeném na obalu," řekl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Inkriminované šarže filet Pangase dolnookého měly označení VN 411 VI 411 a VN 311 VI 358. Trvanlivost pak do září, respektive října roku 2017. Obě vyrobila vietnamská společnost Anmyfishco Phu Hoa, An Giang

"Vzhledem ke skutečnosti, že potravina byla falšována přídavkem vody, inspekce nařídila prodejci, aby neprodleně stáhnul závadné šarže z tržní sítě. SZPI zároveň s prodejcem zahájí správní řízení o uložení pokuty," dodal mluvčí SZPI Kopřiva.

Související obsah

Falšování mražených ryb vodou v tak masivním množství označila SZPI za "mimořádně bezohlednou a zcela nepřijatelnou praktiku vůči spotřebiteli", kterou hodlá nadále kontrolovat a postihovat.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO BYSTE NECHTĚLI: Měl to být obyčejný nákup. To, co ale muž objevil v lednici vás vyděsí!

Je libo šťavnatý burger nebo steak? Neuvěříte, z čeho vyrábí potraviny pro tenhle obchod!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pangas

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz