Brusel

Zátah v Bruselu: Terorista z Paříže Abdeslam zraněn a zadržen!

Policie v Bruselu opět zasahuje proti lidem spojených s radikálními islamisty. Belgické policii se podařilo zranit a zajmout jednoho ze strůjců listopadových útoků v Paříži Salaha Abdeslama! Protiteroristická operace pokračovala i ve večerních hodinách.

Belgická média uvedla, že při policejní razii byli zraněni dva muži. Jedním z nich měl být i Salah Abdeslam, nejhledanější terorista v Evropě. Tuto informaci později potvrdila také policie a belgičtí politici.

"Máme ho!" napsal na Twitter Theo Francken, belgický ministr pro azylovou politiku a migraci. Stejnou informaci potvrdil také ministr zahraničí Didier Reynders. S prostřelenou nohou byl Abdeslam policií převezen do nemocnice.

Večer se na nechvalně proslulém bruselském předměstí znovu ozývala střelba a dva hlasité výbuchy. Podle televize VTM zadrželi policisté třetího podezřelého. Po dalším muži ještě párají.

Francouzský prezident Francois Hollande potvrdil, že páteční zásah v Bruselu souvisí s pařížskými útoky. V průběhu večera uspořádá Hollande s belgickým premiérem Michelem společnou tiskovou konferenci.

Belgický premiér Michel a francouzský prezident Hollande na společné schůzce zjišťují informace o policejním zásahu.

Podle belgické televize VTM opustil belgický premiér Charles Michel už kvůli operaci protiteroristických jednotek summit Evropské unie, na kterém lídři unijních zemích jednali o dohodě s Tureckem o uprchlické krizi.

Proti teroristům zasahovala belgická policie už ve středu. Při přestřelce v bruselské čtvrti Forest bylo zraněno několik policistů. Jeden terorista vyzbrojený útočnou puškou Kalašnikov byl zabit. Další dva sice utekli, ale následující den je policisté dopadli.

Policisté také potvrdili, že muž zabitý v úterý policejním odstřelovačem byl Alžířan Mohamed Belkaid, který se také měl podílet na loňských teroristických útocích v Paříži.

Související obsah

V pátek belgičtí vyšetřovatelé odhalili, že v Bruselu našli dokonce týden staré otisky a DNA Salaha Abdeslama, který je hledán v souvislosti s listopadovými útoky v Paříži, při nichž zahynulo 130 lidí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAPA SMRTI: Kam jet na dovolenou? V těchto zemích vám nejvíce hrozí střet s teroristy

TAJEMSTVÍ 11. ZÁŘÍ ODHALENO! Co přimělo teroristy k jednomu z nejhorších útoků v historii?

vbo, TN.cz

K tématu Brusel

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz