Heinrich Himmler

Poklad nacistického pohlavára objevili kousek za Prahou!

Poklad nacistického pohlavára objevili kousek za Prahou!
Zdroj: profimedia.cz

Že byli nacisté posedlí magií a okultismem, to není žádná novinka. Ale málokdo čekal, že se sedmdesát let po skončení druhé světové války podaří objevit soukromou sbírku šéfa SS Heinricha Himmlera.

Hitler jako posedlý hledal takzvané Kopí osudu, kterým byl mimo jiné zraněn Ježíš Kristus. Magickými a okultními záležitostmi ovšem byli posedlí i další vysoce postavení nacisté.


Výjimkou nebyl ani velitel elitních oddílů SS Heinrich Himmler, který nashromáždil obrovskou sbírku literatury zabývající se právě kouzly a jinými nevysvětlitelnými jevy. 


Himmler podle britského Daily Mailu věřil tomu, že v těchto bichlích a spiscích se skrývají odpovědi na otázku, jak dokázat světu nadřazenost árijské rasy a jak ovládnout svět. Proto asi nepřekvapí, že Himmlerova osobní okultní knihovna obsahovala 13 tisíc svazků.


Překvapením ovšem je, že nyní se podařilo tuto sbírku různých grimoárů a nekronomikonů objevit. A to dokonce v České republice! Literární poklad se dlouhá desetiletí ukrýval v depozitáři kousek za Prahou.


Související obsah


Jak je možné, že nikdo tyto knihy neobjevil dřív? Podle Daily Mailu totiž depozitář patřící Národní knihovně ČR nikdo nevyužíval od padesátých let.


Himmler okultní literaturu sbíral už od roku 1935. Dokonce založil zvláštní komando, jehož úkolem bylo shromáždit co nejvíc informací o čarodějnictví, magii a nadpřirozenu.


Vrchní esesák později dokonce uvěřil tomu, že římskkatolická církev využívala ve středověku honů na čarodějnice k tomu, aby zdecimovala germánskou rasu. A zjistil, že u kůlu shořel i jeden z jeho dávných předků.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz