OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Starý počítač je žrout peněz a času

Starý počítač je žrout peněz a času
Zdroj: oficiální zdroj

Počítač, který používáte více než 5 let, vás může jen na elektřině stát stovky i tisíce korun ročně.

Staré počítače mají značnou spotřebu energie a navíc nestačí nárokům nových aplikací. Vše od startu počítače až třeba po prohlížení webu nebo spouštění programů trvá velice dlouho. Nové počítače mají výrazně nižší spotřebu a jsou přitom až 2,5krát rychlejší. Navíc mají předinstalovaný operační systém Windows 10, který je rychlejší, bezpečnější a umožní dělat každodenní činnosti efektivněji.

Proč bychom měli starý počítač nahradit novým

Ať to vezmeme z jakékoli strany, počítač se během posledních let stal důležitou a nedílnou součástí domácností a firem. Díky internetu je neocenitelným zdrojem informací a je na něm možno dělat vše, od práce až po zábavu. Jako takový si zaslouží, aby vyhovoval moderním požadavkům, které přinášejí jak úsporu času tak i peněz. Když to srovnáme s auty, ve Škodě 120 dnes potkáme už jen málokoho, i když se v podstatě jedná o koncept srovnatelný s dnešními auty. Také má čtyři kola, volant a jezdí. Všichni však víme, že jde hlavně o to, co je uvnitř. A stejné je to s počítači. Takový USB port, který slouží například k připojování externích disků nebo USB klíčů, je na nových počítačích ve verzi 3.0, která je desetkrát rychlejší než verze předchozí. A to třeba při kopírování videa představuje značnou časovou úsporu. Podobných úspor lze dosáhnout rychlejším startem operačního systému a téměř okamžitou odezvou programů a her.

Energie a zase ta energie

Jedním z nejsilnějších argumentů pro nový počítač je již zmíněná úspora energie. Počítač, který je starší více než pět let – a který má mimochodem doma stále více než polovina tuzemských uživatelů – může na účtech za elektřinu stát domácnost stovky i tisíce korun ročně. Nové počítače mají spotřebu výrazně nižší, což způsobují nejen úspornější součástky, ale třeba i nové úsporné LCD monitory.

Hackeři milují staré počítače

Neméně důležitým důvodem pro nový počítač je bezpečnost – je zarážející, že z hlediska bezpečnosti velmi rizikové počítače starší sedmi let vlastní téměř třetina Čechů. Podpora na Windows XP skončila skoro před dvěma roky a k internetu se stále připojuje více než 400 tisíc počítačů s tímto nezabezpečeným operačním systémem. To je třeba ve spojení s internetovým bankovnictvím vyložený hazard.

Proč si kazit oči

V neposlední řadě je zde ještě jedna opomíjená věc. Tou je kvalita obrazu nových monitorů. V případě, že používáme počítač více než hodinu denně, mají parametry zobrazení, jako je ostrost, jas a kontrast nemalý vliv na dobrou kondici našeho zraku. Na trhu se v dostupných cenových relacích začínají objevovat dotykové monitory, které ve spojení s operačním systémem Windows 10 umožňují zcela nové možnosti ovládání počítače.

Z produktové nabídky na trhu vybíráme sestavu do kanceláře Comfor Office SSD24. Počítač obsahuje nainstalovaný systém Windows 10 Pro, osvědčený procesor Intel Pentium, 4 GB paměti a moderní 240 GB SSD disk. SSD disky se, oproti diskům klasickým, vyznačují větší rychlostí, odolností a úsporou energie. V dnešní době se tak stávají novým standardem pro klasické počítače i notebooky. Tuto sestavu lze zakoupit v síti Comfor (200 prodejen v ČR) za 12.390 Kč, resp. za cenu 11.790 Kč s SSD diskem 120 GB.

Samozřejmostí nabídky Comfor jsou i velmi úsporné mini počítače (řada Elink Ultra-mini). Výkonem vhodné pro běžnou práci se spotřebou max. 20W, což při 8hodinovém provozu a běžné ceně elektřiny vychází na pouhou 1 Kč denně.
 

Komerční článek

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz