Zahraničí

ISIS má 400 mužů připravených udeřit v EU, tvrdí tajné služby

ISIS má 400 mužů připravených udeřit v EU, tvrdí tajné služby
Zdroj: ISIS

Islámský stát trénuje v zahraničí teroristy, kteří mají za úkol proniknout do evropských zemí a koncentrovat se do buněk podobných těm, jaké útočili v Paříži a Bruselu. Podle zpráv poskytnutých bezpečnostními složkami, je v zahraničních táborech připraveno přes 400 útočníků. Teroristické buňky se již nemají soustředit na způsobení co největších škod a ztrát na životech, ale na co největší počet možných útoků.

Evropské a Irácké výzvědné služby poskytly agentuře Associated Press informaci o výcvikových centrech v Sýrii, Iráku a také v některých východoevropských zemích, kde se připravují na útok.

Podle informací, které poskytl jeden z hlavních strůjců pařížských útoků Salah Abdeslam, do Evropy před útokem pronikl již ve skupině 90 teroristů různých národností, která se rozptýlila víceméně po celé Evropě.

Podle zprávy dříve teroristé podstupovali několikatýdenní trénink, ale nyní jsou cvičeni mnohem důkladněji. Ovládají bojovou strategii, výbušniny, techniky sledování a především proti němu. Trénink je podobný přípravě speciálních jednotek.

Související obsah

Odhadem je připraveno 400 až 600 útočníků. "Realita je taková, že kdybychom znali přesná čísla, nic z toho by se nedělo," popsala situaci francouzská senátorka Nathalie Gouletová.

Související obsah

Podle zprávy se změnil nejen trénink, ale i cíl teroristických buněk, které mají za úkol způsobovat chaos na co největším množství míst, zatímco dříve se soustředily na způsobení ohromných škod v jediném útoku.

O tom, jak se mění taktika ISIS pojednávala reportáž TV Nova, na kterou se můžete podívat níže.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Po v útocích v Paříží se nemohla přihlásit na Facebook. Potom zjistila krutou pravdu

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz