Celníci

Na jižní Moravě zadrželi dodávku plnou uprchlíků! Byly tam i děti

Celníci na jižní Moravě zadrželi v noci na pátek na hranici se Slovenskem dodávku se 17 migranty. Bylo mezi nimi i pět dětí a jeden kojenec. Informoval mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Celníci dodávku s polskou registrační značkou zadrželi v noci krátce po druhé hodině. "Uvnitř se kromě řidiče tísnilo 17 osob, s největší pravděpodobností z Iráku. Přivolání policisté zadrželi devětatřicetiletého řidiče a zahájili úkony trestního řízení pro přečin Organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice," informoval mluvčí policie Pavel Šváb.

Muž se policii prokázal falešnými doklady. Ten měl údajně koupit za tisíc korun. "V Polsku měl navíc uložen zákaz řízení. V současné době zjišťují cizinečtí policisté totožnost běženců a okolnosti, za kterých se ocitli nelegálně na našem území," řekl mluvčí policie.

Migranti teď budou podle platných zákonů vráceni do země, kde žádali o azyl. "O hodinu dříve odhalili cizinečtí policisté ve vlaku muže pravděpodobně z Afghánistánu, který se prokázal falešným švýcarským pasem. Ten je podezřelý z padělání tohoto dokumentu," uvedl mluvčí Šváb.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz