Zdravotnictví

Úžasný moment: Hluchý Davídek poprvé slyší mámu! Díky Čechům

Tohle je chvíle, kdy se změnil život osmiměsíčního chlapečka, který se narodil s úplnou ztrátou sluchu. Do České republiky přiletěl z Ghany, aby mu lékaři pomohli a on poprvé v životě uslyšel. Díky úsilí jeho českého kmotra se to podařilo.

Ticho provázelo Davida z Ghany od narození. Dnes v jediném okamžiku zmizelo. Poprvé v životě uslyšel. Poprvé neviděl jen otevírající se ústa maminky, ale uslyšel i její hlas. "Je to úžasný moment pro mě jako jeho maminku, děkuji," plakala štěstím maminka malého Davídka.

To, že David neslyší, zjistili rodiče v jeho čtyřech měsících. Jenže v Ghaně mu pomoci nedokážou a tak se toho ujal jeho kmotr, po kterém má chlapec i jméno. Čech, který v Ghaně organizuje charitativní projekty. "Teď se budou Davídek a rodiče učit společně komunikovat a to s pomocí logopedky a základů znakového jazyka , slyšíš mě viď," vysvětluje muž.

Související obsah

S naslouchadly, které dnes David dostal, slyší zvuky, schopnost rozumět slovům mu ale dá právě až implantát. Bez něj se mluvit nenaučí. Rodina na něj však peníze nemá. Celkově je potřeba 730 tisíc korun.

Pomoci malému Davídkovi můžete i vy - zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS DARSLUCHU na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Více informací je na www.darcovskasms.cz.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz/Martina Kuzdasová,

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz