Youtubeři

První trest: Kvůli přejetému batohu přišel youtuber o sponzory!

První trest: Kvůli přejetému batohu přišel youtuber o sponzory!
Zdroj: YouTube.com

Youtuber Jakub Smrek, známý pod přezdívkou Freescoot, který v polovině března umístil na koleje batoh a nechal jej přejet vlakem, si už nese následky svého činu. Kromě toho, že jej prošetřuje policie a Drážní úřad, s youtuberem ukončila spolupráci společnost, která mu batoh k natáčení zapůjčila.

Když web TN.cz upozornil na video, které se objevilo na YouTubu populární skupinky TV Twixx, vzal na sebe youtuber Freescoot vinu. "Danny za nic nemůže," bránil Freescoot kamaráda youtubera z TV Twixx, který video natáčel. "Batoh jsem tam dal já a původní záměr byl natočit video na můj channel," vysvětloval na své facebookové stránce.

Ačkoliv TV Twixx video okamžitě odstranili, celý "Crash test batohu" s provokativním názvem "Vykolejil jsem vlak?" byl na Freescootově youtubovém kanálu dostupný ještě v pátek. Youtuber v něm vystavuje značkový batoh extremním situacím, aby vyzkoušel, co všechno vydrží.

Kromě toho, že nechá batoh přejet vlakem, tak jej za sebou tahá na longboardu a nechá se o něj přetahovat dva kamarády v posilovně. Nakonec batoh na ulici zapálí.

V úvodu svým divákům Freescoot prozradil, že batoh značky Eastpak, jehož cena se pohybuje okolo 1 800 korun, mu poskytl skateshop Boardstar.cz. Freescoot měl prý za úkol otestovat, co všechno batoh vydrží. Ohrožování cestujících ve vlaku ale v zadání rozhodně nebylo.

"Zadání společnosti Extreme Distribution s.r.o., provozovatele e-shopu Boardstar.cz, bylo jasně dané: batoh byl YouTuberovi zapůjčen za účelem testování zboží vůči běžnému opotřebení (prodření vlivem tažení naplněného batohu po ulici). Volba dalších způsobů testování – trhání uch batohu v posilovně, přejíždění vlakem a jeho zapálení, byla v přímém rozporu se zadáním," informoval TN.cz Martin Drbohlav ze společnosti Extreme Distribution.

Související obsah

"S faktem, že batoh bude přejíždět vlak, nebyla společnost Extreme Distribution s.r.o. vůbec obeznámena a od tohoto činu se plně distancuje. Vzhledem k vzniklé situaci společnost ukončila s YouTuberem Jakubem Smrekem k 1. 4. 2016 veškerou spolupráci," dodal majitel společnosti Martin Drbohlav.

Ještě v průběhu pátku Freescoot video ze svého kanálu na YouTube odstranil. Teď navíc musí čekat, jak jeho počínání vyhodnotí policie a Drážní úřad.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VÁLKA! Adam Mišík se pustil do slavného youtubera. Vadí mu snad, že je mu k nerozeznání podobný?

STOP TVRDÉ PRÁCI: Kolik vydělávají čeští youtubeři? Z toho se vám protočí panenky!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz