Domácí

Stovky dětí v ohrožení! Lektor s tuberkulózou učil na další škole

Dohromady až 350 dětí bude muset na kontrolní vyšetření kvůli extrémně nebezpečné infekční tuberkulóze. Právě s tou se totiž v jihlavské nemocnici léčí lektor z Afriky. Původně měl učit angličtinu jen na základní škole v Polné na Jihlavsku, dnes ale vyšlo najevo, že učil i na základní škole v Měříně na Žďársku.

Základní škola v Polné na Jihlavsku 250 dětí a nově Základní škola v Měříně na Žďársku dalších 100 žáků. I tam učil mladý lektor, který se teď léčí s extrémně nebezpečnou a leckdy i smrtelnou formou otevřené tuberkulózy. A i tam všechny děti, se kterými přišel do styku, musejí na testy.

"Týká se to základní školy v Měříně, budou vyšetření tuberkulinovým testem a rentgenologickým vyšetřením," popsal postup Jiří Kos z krajské hygienické stanice Jihlava. Zástupkyně ředitelky ZŠ Měřín se k případu odmítla vyjadřovat.

Vedení školy se o problému odmítlo bavit nejen s námi, ale o situaci neinformovalo ani rodiče školáků. Ti jsou zděšeni. "Jestli tady opravdu učil, tak mám strach o děti, ale zatím nám tu informaci nikdo nepředal," sdělil TV Nova jeden z rodičů dětí ze základní školy Měřín.

Související obsah

Lektor (21) z Afriky leží stále na plicním oddělení jihlavské nemocnice. "Pacient má standardní léčbu zavedenou tak, jako se dává vždycky," sdělil TV Nova primář plicního oddělení nemocnice Jihlava Tomáš Snížek.

Související obsah

Navíc hygienici už začali zjišťovat, ve kterých městech muž v předchozích dvou letech, než přijel na Vysočinu, žil. Podle informací televize Nova pobýval v Poděbradech. Možnost, že by i tam někoho nakazil, by ale prý vzhledem k časové prodlevě, měla být minimální.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz