Německo

V Německu je 450 džihádistů. Nejvíc jich mají v Porýní. SEZNAM

V Německu je 450 džihádistů. Nejvíc jich mají v Porýní. SEZNAM
Zdroj: Profimedia

Německá kriminálka má seznam 450 lidí, kteří jsou ve spojení s Islámským státem a tvoří reálné riziko. Polovina jich zřejmě vycestovala do Sýrie a Iráku, 65 muslimských extremistů je v německých věznicich. Zbytek je pod policejní kontrolou. Statistiku zveřjenil německý deník Welt am Sontag.

Islámští radikálové jsou podle seznamu rozptýleni v různě velkých buňkách po celé zemi. Víc jich je v západních spolkových zemích než v části bývalé NDR. Na západě mohli budovat své zázemí mnohem déle.

Nejpočetnější buňka se rekrutovala v Severním Porýní -Vestfálsku, kde je zároveň největší muslimská komunita v zemi. Ze 17 milionů obyvatel je 1,4 milionu muslimů. V policejní evidenci jepak 160 nebezpečných extremistů.

Na druhém místě v počtu islámských extremistů je potom Berlín s 65 lidmi na seznamu a Bavorsko s 44 lidmi. Naopak žádné extremisty neevidují v Meklenbursku a Sasku - Anhaltsku.

Zdroj: welt.de

Velký počet islamistických buněk v Porýní souvisí se složením obyvatelstva. V průmyslových městech Kolíně nad Rýnem nebo Düsseldorfu žijí početné komunity přistěhovalců z Turecka a severní Afriky, která sem přišla za prací v 70. letech.

"Dnes jsou jejich potomci, kteří těžko získávají práci a těžko se začleňují do společnosti, snadnou kořistí islamistických verbířů," píše Welt.

V přepočtu na počet obyvatel pak jsou nejnebezpečnějšími místy Brémy, Berlín a Hamburk.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ANONYMOUS VARUJE: ISIS zaplatí za útoky v Bruselu! Čím se chtějí teroristům pomstít?

ŠOKUJÍCÍ PRAKTIKY ISIS: V boji používají drastickou chemikálii! Jakou a co způsobuje?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz