Domácí

Čtvrtina deváťáků z Orlové měla pozitivní test na drogy!

Drogové testy prováděné na základních školách v Orlové prokázaly hrozivou skutečnost. Téměř 25 % tamějších žáků devátých tříd mělo pozitivní výsledek.

"Naše původní odhady, že asi 30% žáků devátých tříd bude mít zkušenosti s drogami, se v podstatě potvrdily. Nečekali jsme však, že tolik žáků bude brát tzv. tvrdé drogy,“ řekl velitel Městské policie Orlová Mgr. Roman Galia.

"Testy prokázaly přítomnost amfetaminu, metamfetaminu, THC, extáze nebo opiátů v těle testovaných dětí. Nejčastěji užívanou drogou je pervitin,“ řekl dále Galia.

Výzkum proběhl v rámci preventivního programu "Škola jako bezpečné prostředí“, na kterém se mimo jiných podíleli ředitelé základních škol v Orlové, Městská policie Orlová a Výzkumný ústav vodohospodářský.

"Nejprve jsme testovali odpadní vodu ze základních škol odebranou přímo u paty budovy,“ vysvětluje Galia. "Když výsledky prokázaly přítomnost drog, přistoupili jsme se svolením rodičů a za pomoci ředitelů škol k testování slin a dotazníkovému šetření žáků devátých tříd. Několik z nich přiznalo, že s drogami experimentovali.“

Cílem projektu bylo potvrdit či vyvrátit děsivá čísla, která vyplynula z dřívějších šetření a z výměny jehel v místním protidrogovém centru K-Centrum, a hlavně informovat rodiče o tom, že jejich děti mají vážný problém s drogami, který by se měl řešit.

Související obsah

"Na základě zjištěných výsledků budeme následně realizovat celou řadu dalších opatření, kterými hodláme tento neutěšený stav změnit,“ dodal na závěr Galia.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÁ ZPRÁVA PRO KUŘÁKY MARIHUANY: Takhle podle nové studie dopadnou

TA JE VYNALÉZAVÁ! Feťačka pašovala drogy. Neuvěříte, kam schovala přes čtvrt kila kokainu!

pj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Izrael jako první země na světě uzavře kvůli omikronu své hranice

Izrael hodlá jako první země světa zakázat úderem nedělní půlnoci vstup všem cizincům kvůli nové mutaci koronaviru omikron. Izraelci vracející se domů budou muset do karantény, včetně těch očkovaných. Vláda vychází z předpokladu, že omikron se už rozšířil do většiny zemí. Nařízení má platit dva týdny, během nichž budou odborníci zjišťovat, jak účinné jsou proti potenciálně nebezpečnější mutaci covidové vakcíny.

Píše se na Deník.cz