Alkohol

Žena hlídala malé děti, ale byla tak opilá, že ani nemohla chodit

Magistrát v Mostě se bude zabývat případem ženy, která pod vlivem alkoholu hlídala pět dětí svých kamarádek. Ve chvíli, kdy silně opilá žena téměř neschopná chůze začala převádět své malé svěřence přes silnici, naštěstí přispěchali na pomoc strážníci, kteří celou skupinu dopravili do bezpečí. Žena nadýchala 3,28 promile alkoholu.

Žena (37) slíbila svým kamarádkám, že jim v době jejich nepřítomnosti pohlídá děti. Své úlohy chůvy se ale nechopila zrovna zodpovědně, protože brzy začala popíjet alkohol. Dala si pár skleniček vína a rozhodla se trochu provětrat. Společně s pěti dětmi ve věku od tří do osmi let tak vyrazila na procházku.

Její podivné vrávoravé chůze si naštěstí všimla kolemjdoucí žena, která ihned upozornila strážníky Městské policie v Mostě. "Strážníci okamžitě zareagovali a pomohli převést přes silnici značně opilou ženu,“ uvedla policejní mluvčí Irena Kozlová. Dechovou zkouškou se později zjistilo, že žena má v sobě před tři promile alkoholu.

Související obsah

Situace vygradovala ve chvíli, kdy se na místě objevily přivolané maminky dětí. "Opilá žena začala být agresivní, přítomné verbálně napadala a kladla aktivní odpor,“ vysvětlila mluvčí. Strážníci museli silou ženu uklidnit, poté ji převezli do nemocnice.

Opilé ženě nyní hrozí několikatisícová pokuta. "Vyšetřovali jsme to jako přestupek proti občanskému soužití a přestupek proti veřejnému pořádku, tento týden věc postoupíme na magistrát v Mostě,“ uvedla dále Kozlová.

Policie zároveň na případ upozornila příslušný orgán sociálně-právní ochrany dětí, který nyní bude prověřovat, jak je možné, že děti byly v péči opilé ženy.

 

lud, TN.cz

K tématu Alkohol

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz