Kraj Vysočina

Smutná zpráva: Zemřel nejvyšší Čech Tomáš Pustina

Nejvyšší Čech Tomáš Pustina (38) zemřel. Osudnou se zřejmě stala akutní otrava krve.

Tomáš Pustina z Rozkoše u Humpolce trpěl kvůli své výšce 226 cm řadou zdravotních neduhů. Všechny ale celý život překonával nezdolným optimismem a také díky péči maminky, která se o něj starala.

Podle informací Blesku se Pustinův zdravotní stav náhle zhoršil v sobotu v noci. Velká boule na ruce znamenala akutní otravu krve se kterou se oslabený Tomášův organismus nevyrovnal.

Tomáš Pustina měl při narození běžných 50 centimetrů a vyrůstal jako ostatní děti. Vše se změnilo až na základní škole, kdy přerostl všechny své spolužáky a jeho růst se nezastavil ani po skončení puberty.

Související obsah

Lékaři zjistili, že za nekontrolovatelný růst kostí může nadprodukce hormonu způsobená nádorem v podvěsku mozkovém. V roce 2006 se dostal do české knihy rekordů s výškou 226 centimetrů. Vážil 170 kilogramů.

Tomáš Pustina byl přes zdravotní komplikace veselý a optimistický. Dokonce si zahrál ve filmu. Ve snímku Hodinu nevíš ztvárnil pacienta psychiatrické nemocnice. Film byl inspirovaný heparinovými vraždami v havlíčkobrodské nemocnici.

Reportáž o tom, jak hrál Tomáš Pustina ve filmu:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VZKAZ ZE ZÁHROBÍ: Mrtvý otec poslal synovi dopis. Z toho, co mu napsal, budete mít husinu!

VAROVÁNÍ: Blíží se nejhorší den v dějinách lidstva! Kdy a proč si máte dát pozor?

TN.cz

K tématu Kraj Vysočina

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz