Děti

Škola hrůzy: Děti mají děti a žáci neví, jak používat toaleťák!

Jen za loňský rok přivedlo na svět dítě celkem 119 nezletilých Slovenek. Matkami se přitom staly i ve 12 letech. Nejhorší situace je v Dobšiné, kde zdejší základní školu těhotné děti navštěvují zcela běžně. Navíc nemají základní hygienické návyky.

Základní školu v Dobšiné navštěvuje celkem 600 dětí. Drtivá většina žáků přitom v první třídě neumí pořádně komunikovat, držet tužku, ani dodržovat některé základní hygienické návyky - jako je používání toaletního papíru nebo čištění zubů.

Jak se navíc podařilo zjistit štábu slovenského online magazínu Reflex, jen za posledních pět let tu bylo 35 těhotných žaček ve věku 12 až 16 let. Protože i na Slovensku je však pohlavní styk s nezletilou osobou nezákonný, téměř všechna děvčata jméno otce tají.

Související obsah

Nejmladší maminkou je zřejmě 12letá Linda, která místo toho, aby se učila, nyní kojí svou tříměsíční dcerku Olívii. "Nejsem na to (rodičovství) připravená," přiznala reportérce Kristíně Kövešové. Nyní už ale není cesty zpět. Otěhotněla se svým 17letým přítelem, se kterým se za zády své matky stýkala. Ten dostal za nezákonný pohlavní styk podmínku. K Lindě ani jejímu dítěti se nehlásí.

Matka (33) Lindě její současný stav vyčítá. Neměla prý vůbec tušení, že je její dcera těhotná. Zjistila to až v pátém měsíci. Sama měla prvního potomka prý "až" v 16 letech. Teď už má dětí sedm. A nejstarší obyvatelka vesnice? Ačkoli to zní neuvěřitelně, paní Kotlárová (78) vychovala 12 dětí a má 150 vnoučat!

Související obsah

Těhotné žačky ale nejsou jediným problémem, který škola v Dobšiné má. "Před týdnem jsme tu měli žloutenku, žačka napadla učitelku, prvňáček opřel svou spolužačku o lavici ... Prosím, pomozte nám," znělo zoufalé volání ředitele školy o pomoc. Už před třemi roky napsali učitelky v Dobšiné otevřený dopis slovenské vládě, ve kterém žádaly o pomoc. Jejich prosby ale nebyly vyslyšeny.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Přes 100 let stará záhada vyřešena! Jak správně rolovat toaletní papír?

Žena se fotí v letadle na WC: Používá toaletní papír a dělá ze sebe postavy z 15. století!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz