Krimi

Šílený puch snášeli déle než rok. Pak objevili nad výtahem mrtvolu!

Obyvatele panelového domu na pražském Zahradním městě celý loňský rok obtěžoval silný zápach neznámého původu. Tento týden se zdroj zápachu objasnil. V technické místnosti na střeše domu byly nalezeny ostatky muže.

Pro část nájemníků a majitelů bytů v domě je nález těla velkým tématem, jiní o něm ani nevědí. "Tady že se něco našlo, jo? O tom ani nevím," přiznal nám překvapený mladý muž. Zato starší paní, kterou jsme potkali v přízemí domu, věděla o hrůzném nálezu velmi dobře. "Podle koronera tu ta mrtvola byla od února loňského roku," řekla nám. Dle policie ale ještě nelze určit, jak dlouho tělo v technické místnosti domu leželo, bylo však v pokročilém stádiu rozkladu.

Zdá se, že mrtvý muž byl bezdomovec, který se v nepoužívané místnosti paneláku zabydlel. Nikdo se po něm nesháněl a domem se mezitím začal šířit nesnesitelný zápach. "Hlavně loni v létě, jak byly ty vedra, tak to bylo hrozné," svěřila se nám další z obyvatelek.

Související obsah

Na intenzivní zápach si obyvatelé domu opakovaně stěžovali, nikdo však nevěděl, odkud by mohl pocházet. Přitom se někteří nájemníci pohybovali od mrtvého muže opravdu blízko. Obyvatelé horních pater domu jezdili dennodenně výtahem jen pár desítek centimetrů od tlejícího těla. A k jeho objevení došlo de facto náhodou.

Na střeše domu v uplynulých týdnech probíhala rekonstrukce a při závěrečném předání došlo k objevení těla. "Někdo chytl za dveře, kdyby za ně nechytl, tak tam o tom ještě nikdo neví mnoho let," popisuje nález těla správce domu. Následně byla na místo přivolána policie. "Na místě nebylo zjištěno cizí zavinění a byla nařízena soudní pitva. Totožnost muže je zatím neznámá," uvedl tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šílené: Tříletý syn musel několik dní žít v bytě s mrtvolou své maminky

Přítelkyně mu oznámila, že je těhotná. Zachoval se jako ta nejhorší zrůda na světě!

Smrdíte? 6 záludných příčin tělesného pachu
Kouříte? 3 tipy, jak se zbavit cigaretového zápachu
Jak se zbavit zápachu z úst
Když deodorant nestačí aneb Jak na nadměrné pocení?

TN.cz/Jakub Deml

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz