Domácí

Policista, který naboural 50 aut, měl doma 13 zbraní! GALERIE

Zbrojní arzenál čítající celkem třináct pistolí, pušek a opakovacích brokovnic měl v držení policejní důstojník a bývalý kantor z policejní akademie Karel Kadlec, který minulý týden v opilosti naboural na pražských Vinohradech více než padesát aut. Kadlec už odevzdal všechny zbraně vyšetřovatelům.

Karel Kadlec tvrdí že by neublížil mouše. Při pohledu na hračky, které měl ve skříni doma i v práci, se ale tají dech. Vybavil by malou jednotku. Měl celkem třináct střelných zbraní, a to krátkých i dlouhých.

V jeho arzenálu nechyběly čtyři pistole, dvě opakovací pušky, dvě samonabíjecí brokovnice, dvouhlavňová brokovnice, dvě malorážky, samonabíjecí puška a revolver. Vše legální. Policie již v průběhu minulého týdne a dnes zajistila všech třináct zbraní a uložila je do úschovy.

Policisté zároveň poslali Kadlece na lékařské vyšetření, které by mělo odhalit, zda ještě je nebo už není způsobilý k tomu, aby měl zbrojní průkaz. Podle známých má dlouhodobě problémy s alkoholem a jeho demoliční jízda z minulého týdne to jen potvrzuje.

Každý člověk který nadužívá alkohol, tak nemá své chování plně pod kontrolou. A má-li přístup ke zbraním, tak je potenciálně velmi nebezpečný.

Související obsah

Kadlec je postaven mimo službu už několik měsíců kvůli loňské nehodě, kterou způsobil také v opilosti. Minulý týden rezignoval na post v akademickém senátu policejní akademie. Pokud bude obviněn nyní, chce ho ministr vnitra vyhodit bez výsluh od policie.

Související obsah

V dané věci pachatel dosud kvůli žádnému konkrétnímu trestnému činu obviněn nebyl. Vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů totiž ještě sčítají škody. Na 51 autech to budou miliony.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POLICISTA V PRŮŠVIHU: Takhle mu Tinder zavařil život!

Skandální VIDEO válcuje internet: Dopravní policista poslal k zemi drobnou řidičku

oš, klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz