Potyčka

Starší pár zastavil stopaři, jeho kamarád nastříkal do auta pepřák

Otřesný zážitek si odnesl manželský pár z rodinné nedělní vyjížďky kolem Nažidel na Českokrumlovsku. U silnice se postrkávali 3 cizinci. Jeden z nich chtěl zřejmě zmizet svým komplicům, zastavil projíždějící auto starších manželů, nasedl a chtěl odvézt. Jenže jeho soupeř pak do vozu nastříkal slzný plyn a zranil řidiče.

Podle policie to bylo vyřizování účtů tří cizinců, zřejmě kvůli drogám. S klacky v rukou se naháněli na frekventované silnici u Nažidel. Jeden z nich vstoupil do cesty projíždějícímu manželskému páru. "Ten, co vstoupil do vozovky, mi vlezl do auta," popsal řidič.

Zážitek, na který Jiří Staněk a jeho manželka zřejmě nikdy nezapomenou. Cizinec na řidiče křičel lámanou němčinou, ať ho rychle odveze. Do vozu chtěl nastoupit i druhý cizinec, to se mu ale nepodařilo. Tak do auta alespoň nastříkal slzný plyn.

"Manželce jsem stačil říct, aby vystoupila z vozidla, a zavolal jsem policii," dodal napadený řidič. Když cizinci zjistili, že autem neodjedou, dali se na útěk. To už na místě byli policisté. Jeden z mužů skončil v poutech. Druhého cizince zadržela policie v autě opodál, čekal na svého kumpána.

 

Související obsah

"Třetího muže - toho, který použil slzný plyn, jsme zatím nedopadli," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. Řidič skončil v péči záchranářů. "Po výplachu a ošetření na místě lékař konstatoval, že není nutný transport do nemocnice," doplnila mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Cizinci si pro svou potyčku vybrali nejméně vhodné místo na silnici E55 u Nažidel. Vozidlo zastavili hned za horizontem a bylo velké štěstí, že do něj nikdo nenarazil. Policisté případ vyšetřují jako ublížení na zdraví. Až ho ukončí, předají ho svým rakouským kolegům. Cizinci zřejmě skončí před soudem.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz