Kačer

Dojemné VIDEO: Kačer přišel o nohy, díky protézám znovu chodí!

Kačer Philip přišel kvůli omrzlinám o obě nohy a veterinář ho chtěl utratit. Jeho nálezkyně ho ale uchránila a na místní škole, kde mají 3D tiskárnu, mu nechala vyrobit protézy. Philip se teď na nových nožkách snaží chodit.

Tomu se říká láska ke zvířatům! Vicki Rabe-Harrisonová z Wisconsinu dala roztomilému kačerovi, který kvůli omrzlinám přišel o obě nohy a nemohl chodit, druhou šanci. Nejdříve si ho vzala od předchozích majitelů, kteří se zbavovali zvířat, protože se stěhovali do bytu.

Poté se snažila vymyslet, jak Philipovi pomoci. Požádala místní školu, která vlastní 3D tiskárnu, aby kačerovi vyrobili protézy, nikdo se ale neozval. Začala proto přemýšlet, že nechá kačera utratit, a objednala schůzku u veterináře. "Od smrti ho doslova dělila jen hodina," prohlásila milovnice zvířat.

V tu chvíli však zazvonil telefon. Učitel střední školy, kam Vicki psala, volal s dobrou zprávou. "Když jsme začali tisknout, přímo ze třídy jsem Vicki zavolal a řekl: 'Vicki, zrovna vyrábím nožičky pro tvého kačera! Ještě vydrž!' Ale při prvním přečtení Vickina emailu jsem si říkal: To jako vážně?" popsal se smíchem učitel Jason Jischke.

Související obsah

Vicki jeho slova rozplakala a namísto k veterináři zamířila s Philipem do školy. Dalších šest týdnů strávili vyráběním prototypů, z nichž některé byly moc malé, jiné zase tvrdé a neohybné. Tisk těch správných protéz z materiálu nazvaného ninjaflex pak trval 36 hodin.

Když Vicki nové "nohy" kačerovi nasadila, chvíli se snažil udržet rovnováhu, pak se ale rozběhl. "Je tak skvělé vidět ho na nových nožkách. Teď má šanci na život," uzavřela dojatá Vicki. Kačer Philip se teď zabydluje na farmě, která funguje jako útočiště pro zraněná nebo odložená zvířata.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz