Zdraví

Výhody a rizika robotického vysavače

Výhody a rizika robotického vysavače
Zdroj: oficiální zdroj

V dnešní hektické době se snažíme maximálně si ulehčit domácí povinnosti a ušetřit tak čas pro jinou práci, pro rodinu nebo pro sebe. Proto získávají stále více na oblibě robotické vysavače.

Vždy je však potřeba zvážit dispozici bytu, množství kabelů, prahů apod. a vybrat takový přístroj, který si se vším poradí a bude platit za opravdového pomocníka. Jaké jsou tedy výhody robotických vysavačů a na co si dát pozor?

Pracují za vás

Robotický vysavač zapnete a můžete si hodit nohy na stůl a jen se kochat, jak uklízí zcela sám. Některé přístroje můžete dokonce naprogramovat na určitou hodinu. Vysavač tedy začne uklízet v době, kdy jste v práci, a vy se vrátíte do čistého bytu. Podlaha bude zářit čistotou a vy ušetříte čas i energii.

Jsou chytří

Dnešní modely robotických vysavačů (od těch nejkvalitnějších výrobců) již disponují množstvím vlastností, které z nich dělají velmi chytré a samostatné stroje. Jsou vybaveny senzory zabraňujícími nárazům do nábytku nebo pádu ze schodů. Sami si v průběhu úklidu zajedou do dobíjecí stanice a po dobití se navrátí na místo, kde s úklidem skončili. Pokud mají plný zásobník, oznámí to signalizací.

Vysávají různé typy povrchů

Nezáleží na tom, jestli máte v obýváku dřevěnou podlahu a třeba dva koberečky. Dobrý robotický vysavač si dokáže poradit se všemi typy běžných povrchů. Přejezd z pevné podlahy na koberec by jim také neměl činit potíže.

Bývají tiché

Pokud si pořídíte kvalitní vysavač, tak ani z vedlejší místnosti nebudete vědět, že uklízí. Můžete ho pustit i se spícím dítětem v postýlce, protože robotické vysavače nejsou hlučné. Odpočiňte si spolu s potomkem a přitom bez práce zajistěte úklid podlahy.

Na co si dát pozor?

Jako se vším, i s robotickými vysavači se pojí několik rizik. Nejdůležitější je volba prověřeného výrobce. Pokud zapátráte, zjistíte, že se jednotlivé modely mezi sebou velmi liší nejen svými schopnostmi, ale především zpracováním. Na robotickém vysavači nešetřete. Nekvalitní přístroj vám příliš nepomůže a spíše vás zotročí tím, že bude neustále zaseknutý v rohu, u nohy stolu nebo na prahu, bude mít často plný zásobník, zamotá se do kabelů nebo bude mít nízkou výdrž baterie. Ve výsledku raději sáhnete po koštěti nebo manuálním vysavači a uklidíte sami.

Je také důležité zkontrolovat výšku prahů, koberců a dalších překážek a vybrat vysavač, který si s nimi poradí. Technologická výbava kvalitních robotických vysavačů dokáže zmapovat okolní prostor a zvolit nejlepší postup při úklidu. Mohou uklidit celý byt a přejíždět z místnosti do místnosti, aniž by hrozil jejich pád ze schodů nebo náraz do zrcadla. Stejně tak můžete vyznačit jen tu část, kterou chcete, aby tentokrát uklidil, a robot se v ní bude držet.

Robotické vysavače jsou dnes zkrátka špičkovým technologickým pokrokem a mohou velmi ulehčit život. Je ale nutné nad jejich výběrem dobře přemýšlet a následně se o ně správně starat.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zdraví

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz