Hnízdo

Sezóna bodavého hmyzu: Hasiči odstraňují stovky hnízd a rojů

Hasičům ve Zlínském kraji začala sezóna zásahů proti bodavému hmyzu. A hned jejich první výjezd byl nevšední - ze sklepa domu ve Vsetíně odstraňovali obří vosí hnízdo.

O pomoc při likvidaci vosího hnízda požádal majitel stavení v okrajové části Vsetína. Už v průběhu telefonátu na tísňovou linku uvedl, že hnízdo má nezvykle velké rozměry - prý je veliké jako pět fotbalových míčů.

"Velitel zásahu po příjezdu na místo ho přirovnal velikostí asi k malé ovci. Jak opravdu bylo vidět, ani jeden z nich nebyl daleko od pravdy, to hnízdo bylo opravdu extrémních rozměrů," poukázal mluvčí hasičů Zlínského kraje Libor Netopil.

Související obsah

Hasiči hnízdo odtrhli od stropu místnosti a přenesli na zahradu. Tam je rozbili a vosy, kterých zatím nebylo mnoho, chemicky zahubili. "Tato událost byla předzvěstí série zásahů, kterou každý rok absolvujeme s příchodem teplého počasí a která graduje v letních měsících," doplnil Netopil.

Jen na území Zlínského kraje hasiči loni v létě (v průběhu čtyř měsíců) zasahovali u 250 případů likvidace hnízd a rojů bodavého hmyzu.
 

Zdeněk Čík/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz