Rakovina

Dívenka (4) rakovině "nakopala zadek". Konečně si může hrát

Dívenka (4) rakovině "nakopala zadek". Konečně si může hrát
Zdroj: gofundme.com/ profimedia.com

Malé Georgianě Pooleyové jsou teprve čtyři roky, ale za svůj život už toho vytrpěla hodně. V 18 měsících jí lékaři diagnostikovali leukémii a následovaly dva roky strachu a nejistoty. Holčička ale svůj boj nevzdala a "nakopala rakovině zadek".

Nejdřív to vypadalo jako obyčejná chřipka, o několik týdnů později ale přišla zdrcující zpráva. Lékaři tehdy rok a půl staré holčičce diagnostikovali akutní leukémii. Začalo kolo chemoterapií a další léčby, které trvalo dlouhé dva roky.

Během nich se malá Georgi nemohla hnout z domova ani na krok, jedinými "výlety" pro ni byly cesty do nemocnice. "Nemohla žít normální život. Byly chvíle, kdy vůbec nemohla chodit ven, její imunitní systém byl tak slabý, že by riskovala vážnou infekci," popsala matka Beki.

Dva a půl roku od zahájení léčby ale spadl rodině kámen ze srdce, příznaky nemoci zmizely! "Brečely jsme radostí. Georgi nevěděla, co udělala, řekla jsem jí, že to skutečně pochopí, teprve až vyroste," děkovala matka.

Související obsah

I holčička ale cítila, že je jí lépe. "Seděla u sebe v pokojíčku a zpívala si 'Nakopala jsem rakovině zadek' pořád dokola," řekla dojatá maminka. Poslední dávka chemoterapie ji čeká za tři týdny. "Konečně si bude moct hrát venku s kamarády jako každé normální dítě," dodala. Rodina bude muset ještě pět let počkat, jestli se nemoc nevrátí, z nejhoršího je ale Georgi prozatím venku.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz