SZPI

Pozor na nebezpečné sladkosti! Měl je Globus, Tesco i Kaufland

Pozor na nebezpečné sladkosti! Měl je Globus, Tesco i Kaufland
Zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro všechny lidi s alergií na mléčné bílkoviny. Ty jsou přítomny v cukrovinkách z Polska a Dánska, ale ve složení uvedeny nejsou. Citlivým lidem tak mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

Závadné sušenky nabízely v Česku obchodní řetězce Globus, Kaufland a Tesco. "Výskyt mléčné bílkoviny v potravině bez řádného vyznačení tohoto alergenu na obalu může ohrozit zdraví osob s intolerancí nebo alergií na mléčnou bílkovinu," varuje mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Konkrétně se jedná o sušenky Disney Round Tins Favourites 2 a Disney Round Tins Frozen, které prodávali v Globusu a Tescu, a jahodové želé Mella galaretka z Kauflandu.

Související obsah

Mella galaretka - Jahodové želé, s datem minimální trvanlivosti: 04 2016 a označením šarže: 1527914147, výrobce: Colian sp. z o.o., ul. Zdrojowa 1, 62-860 Opatówek , Polsko, v distribuci společnosti Kaufland Česká republika v.o.s.

Zdroj: SZPI

Disney Round Tins Favourites 2, Chocolate Chip Cookies, balení 150 g, EAN 57 76879 01096 3, výrobce: Jacobsens Bakery Ltd. Nilanvej 1, DK-8722 Hedensted, Dánsko, v distribuci společnosti Globus ČR, k. s.

Zdroj: SZPI

Disney Round Tins Frozen, Chocolate Chip Cookies, balení 150 g, EAN 57 76879 01373 5, výrobce: Jacobsens Bakery Ltd. Nilanvej 1, DK-8722 Hedensted, Dánsko, v distribuci společnosti Globus ČR, k. s. a společnosti Tesco Stores ČR a.s.

Zdroj: SZPI
mom, TN.cz

K tématu SZPI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz