Zahraničí

Norsko zvýšilo odměnu pro běžence, kteří se vrátí domů

Norsko zvýšilo odměnu pro běžence, kteří se vrátí domů
Zdroj: Profimedia

Norské ředitelství pro imigraci zvýšilo o 10 000 norských korun (necelých 30 000 Kč) příspěvek pro imigranty, kteří se rozhodnou vrátit domů. Nyní mohou získat až 30 000 norských korun (87 600 Kč), informuje britský The Telegraph.

O příspěvek mohou požádat ti uprchlíci, kteří se do země dostali před 1. dubnem 2016 a nepřekročili legální délku pobytu. Dostane ho však pouze prvních 500 žadatelů, kteří se přihlásí v následujících šesti týdnech.

Podobnou nabídku dalo Norsko uprchlíkům již v prosinci 2015. Tehdy Norské ředitelství pro imigraci (UDI) nabídlo uprchlíkům proplacení letenky a peníze. Podle The Telegraph skutečně vzrostl počet imigrantů, kteří se vrátili zpět do vlasti.

Norská ministryně pro integraci Sylvi Listhaug tento postup obhajuje. "Tím, že jim nabídneme více peněz na jejich odjezd, nám zároveň spoustu peněz ušetří. Je totiž dražší mít lidi v azylových centrech,“ řekla pro televizi NRK.

Související obsah

Podle UDI jsou největší motivace pro návrat do vlasti stesk po rodině a překážky při hledání práce a ve vzdělání. Příspěvek má také motivovat ty uprchlíky, kteří nemají nárok na azyl, aby zemi opustili.
 

pj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz