Displej

Prasknul vám displej na mobilu? Opravte si ho doma! NÁVOD

Prasknul vám displej na mobilu? Opravte si ho doma! NÁVOD
Zdroj: Profimedia

Více než na podlaze, vyděsí člověka "pavouk" na displeji telefonu - obzvlášť pokud se jedná o zbrusu nový kousek. Někdy skrz popraskané mapy ještě vidíte alespoň pár písmenek, když je ale obrazovka napadrť, pak je to hotová katastrofa. Co se dá v takovou chvíli dělat?

Neustálé nošení dotykových telefonů různě po kapsách a celkově jejich používání často doprovázejí velmi "bolestivé" pády na zem. V nejkrajnějším případě vám nezbývá nic jiného, než vyměnit chytrý telefon za nový - třeba ještě chytřejší. Pak máte ještě možnost vyhledat odborníka, který vám s výměnou prasklého sklíčka poradí.

Cena oprav se ale zejména u dražších telefonů vyšplhá pořádně vysoko. Přitom stačí, když použijete své šikovné ruce, koupíte náhradní díl a telefon si dáte dohromady sami. Můžete tak ušetřit stovky korun!

Související obsah

U výměny sklíček je postup u všech telefonů prakticky stejný. "Začnete horkovzdušnou pistolí. Je třeba odlepit zničené ochranné sklo. Nejdůležitější je, abyste nezahřívali jeden bod, ale abyste s ní neustále pohybovali," řekl pro tvnoviny.sk zkušený opravář Ondrej Macko. Pak stačí na lepidlo, které bývá obvykle součástí zakoupeného dílu, přilepit nové sklíčko.

Na internetu najdete různé návody na opravdu sklíček telefonu. Tohle je jeden z nich:

Horkovzdušnou pistoli můžete nahradit i fénem. Vždy je ale třeba dodržovat předepsané postupy. Výměna vám podle internetových "radílků" zabere asi hodinu. 

Pokud je prasklý samotný displej, jsou postupy mnohem komplikovanější. Bez šroubováku se neobejdete a musíte dávat větší pozor na kabely. Pozor, abyste při sundavání displeje nepoškrábali horní plochu - vždy se dotýkejte pouze jeho hran. Podle doporučení odborníků a podle své konkrétní značky telefonu opatrně odpojte kabely vedoucí z desky do displeje a sundejte základní desku.

ČTĚTE TAKÉ:

Pamatujete na legendární Nokii 3310? Přesně po této funkci si stýská celý svět

Jak zachránit utopený mobil? Chce to rychle jednat

ÚŽASNÝ OBJEV: Nekonečná životnost baterie v mobilu nebo notebooku? Vědci přišli, jak na to!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Displej

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz