Medvěd

Medvěda zachránili z farmy na žluč. Jeho radost vás dostane

Takhle vypadá nefalšovaná radost! Video zachycuje medvěda Tuffyho, který byl osvobozen z farmy na žluč ve Vietnamu. Poprvé v životě se koupe ve vodě v chráněné stanici pro medvědy. Dosud celý život strávil v krutých bolestech v malé kleci...

Medvědí žluč je v Asii vyhledávaným medikamentem. Je to samozřejmě nesmysl, ale to nebrání obchodníkům se žlučí získávat bohatství na úkor krutě trápených zvířat. Odchycení medvědi jsou zavíráni do malých klecí a v tělech mají zavedeny katetry či přímo otvory, přes které sběrače sbírají tekutinu přímo z jejich žluči.

Související obsah

Podle ochránců zvířat je to pro medvědy nesnesitelně bolestivá procedura, která se opakuje den co den po celý jejich život. Proto v Hong Kongu vznikla charitativní organizace, která se snaží toto týrání divokých a ohrožených druhů na kontinentu zastavit.

Tuffy měl neskutečné štěstí, že na něj organizace Animals Asia narazila. Zachránila mu život a dala určitou svobodu a vlídné zacházení. Když se dostal k ochráncům, měl z celoživotních odběrů tak poraněný žlučník, že mu ho veterináři museli vzít. Ošetřeny musely být také jeho hrůzně popraskané tlapy a vytrhli mu také několik zlomených zubů.

Související obsah

Videozáznam zachycuje Tuffyho v chráněné stanici pro medvědy ve Vietnamu, kde se o něj pod odborným dohledem starají jeho zachránci. Na záběrech je vidět rozdováděný a šťastný medvěd, který poprvé vidí tolik vody, že se v ní může i vykoupat.

"Dlouhé roky dostával trochu vody nebo někdy také žádnou. Jezírko mu musí po takovém životě připadat jako pravá oáza," řekl správce centra Luise Ellis. Popsal také další detail ze života Tuffyho - ten byl na svobodě tak šťastný, že se prvních několik dnů odmítal vracet do svého kotce a noc trávil pod hvězdami...

NEPŘEHLÉDNĚTE:

JEN PRO OTRLÉ: Přežila opravdový útok medvěda! Že je podle ní Revenant blbost, ukazuje na děsivých snímcích

TO OPRAVDU ŽIJE??? Takhle vypadá nejkrásnější zvíře světa! GALERIE

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz