Náchodsko

Obvinili řidiče autobusu smrti: Usmrtil chlapce, 16 lidí zranil

Muž, který v lednu havaroval s autobusem plným běloruských studentů u Hořiček na Náchodsku, bude obviněný z usmrcení z nedbalosti. Během nehody se poranilo 16 lidí a jeden chlapec později zemřel.

Nehoda se stala 6. ledna nedaleko České Skalice na Královéhradecku. Řidič autobusu dostal na zasněžené silnici smyk a skončil mimo vozovku. V době nehody cestovalo v autobuse 49 lidí.

Při nehodě se zranilo 16 lidí. Nejhůř na tom byl patnáctiletý chlapec, kterého museli záchranáři na místě resuscitovat, poté byl v kritickém stavu letecky převezen do nemocnice v Hradci Králové.

Po několikatýdenní léčbě se jeho rodiče i přes vážný stav rozhodli chlapce převést zpět do Běloruska, tady ale později zemřel.

Policisté ukončili vyšetřování případu a spis pošlou do Běloruska. Viní ho z usmrcení z nedbalosti. Řidič bude pravděpodobně souzený v rodné zemi.

Související obsah

"Vyslechli jsme desítky svědků, vyšetřovací spis jsme uzavřeli a předali ho na okresní státní zastupitelství s návrhem na stíhání řidiče autobusu v Bělorusku za trestný čin usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," řekla policejní mluvčí z Náchodu Eva Prachařová.

mom/Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz