Domácí

Za med plný antibiotik vyměřili inspektoři tučnou pokutu!

Za med plný antibiotik vyměřili inspektoři tučnou pokutu!
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj

Za hrůzný nález antibiotik v medu na českém trhu na konci loňského roku udělila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pokuty v souhrnné výši téměř šest milionů korun. Závadný med, který obsahoval rezidua antibiotik, inspekce odhalila během kontrolní akce trvající od října až do prosince.

Prodejcům, kteří závadný med prodávali, byla uložena souhrná pokuta ve výši 5 920 000 korun. SZPI v rámci kontrolní akce odhalila závadný med, který obsahoval rezidua antibiotik.

Používání těchto látek je v Česku zakázané, přítomnost antibiotik v medu tak řadí potravinu do sekce nevhodné k lidské spotřebě. Inspekce po prokázání látky okamžitě nařídila stažení produktu z trhu.

Všechny informace, které inspekce zjistila, zároveň předala Státní veterinární správě, která výrobu medu kontroluje. Použití antibiotik u včel a jejich požití v medu může u lidí vést ke vzniku závažných zdravotních problémů a také ke zvýšení rezistence bakterií vůči antibiotikům.

Související obsah

Státní veterinární správa (SVS) uložila v únoru firmě Včeplo, kterou vlastní Český svaz včelařů, pokutu ve výši 1,2 milionu korun.

Pripomenutí v reportáži TV Nova z února 2016

 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz