Zajímavosti

POZOR! Hacker ukradl hesla 272 milionů emailů! Teď je prodává

POZOR! Hacker ukradl hesla 272 milionů emailů! Teď je prodává
Zdroj: Mediafax

Pravděpodobně je na čase znovu si změnit heslo pro přístup k elektronické poště. Na ruském černém trhu se objevila nabídka hackera vystupujícího pod přezdívkou "the Collector" s více než 272 miliony přístupovými hesly a uživatelskými jmény k účtům velkých emailových poskytovatelů. Kromě ruského mail.ru unikla hesla také od společností Google, Yahoo i Microsoft.

Hacker nabízel citlivé údaje k více než miliardě účtů, bezpečností úřady po eliminaci duplikátních účtů mezi jednotlivými společnostmi zjistily, že o přístupové údaje přišlo více než 272,3 milionů uživatelů.

I když je většina napadených účtů z ruského serveru, kolem 57 milionů účtů bylo právě z Ruska, je třeba průlom v bezpečnosti nezanedbat.

Hotmail od společnosti Microsoft přišel podle portálu Techinsider o 33 milionů přístupových údajů, 40 milionů tvoří účty z Yahoo, 24 milionů Gmail od Google. Zbytek tvoří účty z Německa, Číny a dalších zemí, je tak těžké zjistit, které účty jsou v bezpečí a které ne.

Často hackerům stačí zajistit si přístup k jednomu zdroji a k dalším se již dostanou pomocí těchto informací, protože lidé používají stejné uživatelské jméno a heslo u více služeb. I když společnosti nabízí různé stupně ochrany, největší měrou na bezpečnosti se podílí sám uživatel.

Mezi základní bezpečnostní opatření patří nepoužívat stejné uživatelské údaje u více služeb a to ani uživatelské jméno. Je dobré pravidelně aktualizovat heslo, to že je email napaden a má do něj přístup cizí osoba občas ani nejde poznat.

Související obsah

Většina velkých společností nabízí vícefázovou ochranu, která je sice zdlouhavější na přihlašování, ale bezpečnost účtu se tím výrazně zvýší.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz