Letadlo

Alláhu Akbar volalo celé letadlo. Turbulence zranily desítky lidí!

Alláhu Akbar volalo celé letadlo. Turbulence zranily desítky lidí!
Zdroj: Twitter

Dramatické chvíle, strach o život, zranění - to všechno prožívali cestující středečního letu z Abú Zabí do Jakarty. Přes třicet lidí let odneslo zraněními, někteří museli být dokonce hospitalizováni. Příčinou byly vzdušné turbulence.

Videozáznamy a fotografie cestujících dokládají vzrušenou atmosféru na palubě, kdy se všichni cestující báli o život. Na záznamech je slyšet sténání raněných i hlasité modlitby. Vzhledem k tomu, že letadlo letělo ze saúdského Abú Zabí do indonéské Jakarty, byla většina cestujících muslimské víry a hlasitě modlila k Alláhovi.

Související obsah

Fotografie zase dokládají poničený interiér letadla - zejména úložné prostory nad hlavami cestujících. Právě jejich hlavy je patrně rozbily. Kromě toho turbulence spustily k cestujícím i kyslíkové masky, což vyděšeným lidem na klidu také nepřidalo.

Související obsah

Letadlo patří aerolinkám Etihad. Ty už událost také komentovaly výčtem škod a zraněných. Přes dvacet jich ošetřili zdravotníci přímo na místě, dalších deset jich skončilo v nemocnici. Byl mezi nimi i jeden člen posádky. Další let stroje, který se měl vracet do Abú Zabí aerolinky zrušily. Letadlo zkoumají letečtí bezpečnostní inspektoři.

ČTĚTE TAKÉ:

Překonejte obavu z létání. Jde to!
Jak se správně modlit

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz