Projekt

Chystá se proměna pražského centra. Projekt navrhla Zaha Hadid

Oblast kolem Masarykova nádraží v Praze čeká radikální proměna. Projekt navrhla proslulá architektka Zaha Hadid, která na detailech pracovala až do své smrti. Mají zde vzniknout široké bulváry, restaurace a hlavně administrativní centra.

I Praha se zřejmě bude pyšnit budovou od známé architektky Zahy Hadid. Radikální změna pozemků u Masarykova nádraží je jedním z posledních projektů, na kterém pracovala. Central Business District by měl propojit tři pražské části - Žižkov, Karlín a Nové Město.

V zanedbané oblasti vznikne obchodní a administrační centrum. Kromě kancelářských ploch zde vyrostou i obchody, restaurace, široké bulváry a malá náměstí. Kolem staveb chtějí investoři vysadit stromy a o veřejnou zeleň se starat.

Součástí projektu bude i rekonstrukce Masarykova nádraží, která bude stát asi 135 milionů korun. Návrh pracuje i s variantou zastřešení kolejiště u nádražní budovy, tu ale musí schválit Správa železniční dopravní cesty. V prostoru by vznikl park.

Architekturu objektů podle firmy Penta, která projekt financuje, inspirovaly kolejnice a na jich jedoucí vlaky. "I další architektonické prvky jsou navrženy tak, aby plně respektovaly stávající zástavbu," poukázala společnost na webových stránkách.

Související obsah

Nová čtvrť se bude stavět na etapy, první by mohla vzniknout do tří let. Dokončen by měl být projekt o celkové rozloze 90 tisíc metrů čtverečních nejdříve v roce 2023. Podle developerské firmy zde najde práci přibližně 10 tisíc lidí.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz