Zloděj

Turista si zdříml na nádraží, zloděj mu zatím sebral věci za tisíce

Turistu, který usnul na lavičce v parku u táborského vlakového nádraží, okradl zloděj. Sebral mu batoh a v něm věci za téměř patnáct tisíc korun. Mladého zloděje ale zachytily bezpečnostní kamery, policie po něm pátrá.

Na lavičce v parku před nádražím na několik minut usnul turista, který čekal na další vlakový spoj. V tu chvíli kolem procházel muž, který ani na vteřinu nezaváhal, spícímu turistovi sebral batoh položený na zemi a okamžitě zmizel.

Bezpečnostní kamery ho zachytily jen chvíli před krádeží, jak s pivem v ruce postává před nádražní halou. Pak už s batohem na zádech zmizel neznámo kam.

Když se spící muž probudil, byl v šoku. V batohu měl mobilní telefon, tablet, finanční hotovost, ale i platební karty, klíče a doklady. Krádež ohlásil na policii a ta po mladíkovi ze záznamu pátrá.

Související obsah

Jen o den později okradl zloděj spícího pasažéra ve vlaku z Tábora do Prahy. Policisté nevylučují, že se jedná o stejného pachatele. "Oba dva tyto případy nesou společné znaky. Vždy se jednalo o událost v časných ranních hodinách a společným místem je vlakové nádraží či vlak, který přijíždí na toto vlakové nádraží," uvedl mluví jihočeských hasičů Miroslav Doubek.

mom/Jiří Bydžovský, TN.cz

K tématu Zloděj

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz