Zahraničí

Muž štěstěny: Trosečníka po dvou měsících našli uprostřed Pacifiku

Muž štěstěny: Trosečníka po dvou měsících našli uprostřed Pacifiku
Zdroj: Profimedia

O neuvěřitelném štěstí může hovořit mladý kolumbijský námořník (29), kterého po dvou dlouhých měsících strávených ve vodách Pacifiku zachránila panamská nákladní loď. Během dvou měsíců přišel o tři přátelé, kteří s ním na loď vyrazili z kolumbijského pobřeží, načež se jim porouchal motor.

Muže z moře zachránila 26. dubna panamská loď jménem Nikkei Verde téměř 3500 kilometrů od pobřeží. John Mackinnon z havajské pobřežní stráže, která přeživšího námořníka převzala, hovoří o ohromném štěstí, protože v oblasti, kde muže našli, není příliš hustý provoz.

Námořníci vyrazili na moře v malé sedmimetrové bárce z pobřeží Kolumbie před dvěma měsíci, během plavby jim ale odešel motor a ve větrném počasí neměli sebemenší šanci dostat se k pevnině.

Podle výpovědi přeživšího, jehož jméno pobřežní stráž neuvedla, se muž živil rybami, racky a pil dešťovou vodu. Proudy ho postupně stále odnášely dál od pobřeží. Jeho společníci strastiplnou cestu nepřežili, jejich těla ale při záchraně na palubě nebyla. Jediné, co po nich zůstalo, byly jejich cestovní pasy.

Související obsah

Mluvčí havajské pobřežní stráže uvedl, že muž byl nesmírně vděčný za svou záchranu a děkoval bohu. Také vyjádřil upřímnou lítost nad ztrátou svých společníků.

Související obsah

Havajská pobřežní stráž se dál případem podle CNN zabývat nebude, protože vzhledem ke vzdálenosti již nespadá do jejich kompetence.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz