Domácí

Požár u Rotavy má podezřelého. Les předtím zapálil už dvakrát!

Podle hasičů má nedělní požár lesa u Rotavy na Sokolovsku na svědomí žhář. Policie už má i podezřelého. Je jím muž, který se dokonce přiznal k tomu, že les v minulosti zapálil už dvakrát. Soudce proto nechtěl riskovat, že by zapaloval znovu a poslal ho do vazby.

Muž způsobil požárem v lese třistatisícovou škodu. Náklady hasičů při likvidaci ohně se vyšplhaly na dva miliony. Policejní eskorta zadrženého převezla do vazební věznice. "Alespoň je eliminovaná hrozba, že se ta záležitost bude opakovat," oddechla si starostka Rotavy Iva Kalátová.

Žhářem je psychicky nemocný člověk, který před nedávnem dokonce prodělal ústavní léčbu. Jak řekl kriminalistům při výslechu, na svědomí už má dva podobné případy žhářství lesů. Podle otce zadrženého, měl jeho syn spadeno na lesy, do kterých chodíval se svou bývalou láskou.

"Chodil s nějakou holkou, se rozešli, bo si našla jako druhýho, tak se mstil," popsal celou situaci TV Nova otec zadrženého. "34 letému muži jsme sdělili obvinění z pokračujícího přečinu poškození cizí věci a ze zločinu obecného ohrožení," uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Související obsah

Hořet začal les v neděli odpoledne. Zatímco městem projížděla hasičská auta, žhář je pozoroval z okna."Povedá, já si vyfotím hasiče. Já povídám, na co ti to bude, Vašku. A povídá, když mi bude dlouhá chvíle, tak se podívám občas na to," vypověděl otec podezřelého.

S ohněm bojovala více než stovka hasičů, pomáhal i vrtulník, který na hořící les shodil desítky tisíc litrů vody. "Povolali jsme i posily z německého Klingenthalu. Německých hasičů na místě zasahovalo zhruba padesát," sdělil TV Nova mluvčí hasičů Martin Kasal.

Související obsah

Za podpálení lesa zadrženému muži hrozí až 8 let vězení. Soud mu zároveň může nařídit další psychiatrickou léčbu.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz