Nehoda

Tragédie na Hranicku: Řidič chtěl pomoci u nehody, smetlo ho auto

Osudovou smůlu měl ve středu večer 20letý řidič na Hranicku. Doplatil na to, že chtěl pomoci ženě, která srazila srnu. Když ale přecházel silnici k jejímu auto, smetla ho dodávka. Mladík na místě zemřel.

Řidička osobního auta srazila ve středu kolem deváté hodiny večer v Hustopečích srnu. Dvacetiletý řidič protijedoucího auta si nehody všiml, zastavil a chtěl ženě pomoci. Udělal ale osudovou chybu - neoblékl si reflexní vestu a u svého vozu navíc vypnul světla.

Ve chvíli, kdy chtěl mladík přeběhnout silnici, kolem projížděla dodávka. Jednadvacetiletý řidič si v začínající tmě odstaveného auta nevšiml a přehlédl také muže na silnici. "Došlo ke střetu nejen mezi boky vozidel, ale také s uvedeným mladíkem," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

"Způsobil mu rozsáhlá mnohačetná drtivá poranění. Hranická posádka ZZS OK, která na místo během pár minut dorazila, již nedokázala muži pomoci," doplnil mluvčí záchranářů Pavel Vysloužil.

 

Zdroj: Policie

Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 140 tisíc korun. Jednadvacetiletý muž, který o rok mladšího řidiče srazil, je podezřelý z trestného činu usmrcení z nedbalosti a hrozí mu až tříleté vězení. Alkohol ani jiné omamné látky vyloučily provedené zkoušky.

Související obsah

Jen v Olomouckém kraji jde během tohoto měsíce již o třetí smrtelnou nehodu. Kupříkladu v neděli zemřel na Šumpersku motorkář, který nezvládl zatáčku a narazil do svodidel.
 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz