Lenka Bradáčová

Bradáčová promluvila: Kvůli tomu jsme zatýkali v řadách policie!

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) od středečního odpoledne zasahoval na několika místech po celé republice. Důvodem měla být trestná činnost v řadách policistů. Obviněny byly celkem tři osoby, včetně vysoce postavených policejních důstojníků.

Akci, která míří do vnitřních struktur policie, zahájil ÚOOZ během středečního odpoledne. Ve čtvrtek ráno potom prohledávali kancelář státní zástupkyně Dagmar Máchové.  

Zadrženy byly tři osoby, které byly současně obviněny z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, ať už ve formě pachatelství nebo návodu k tomuto trestnému činu, a také z trestných činům podplácení, přijetí úplatku a neoprávněného získávání dat z elektronických nosičů.

"Tato trestná činnost souvisí s neoprávněným předávání informací z probíhajících či ukončených trestních řízení neoprávněným osobám a ze získávání a neoprávněného předávání informací z elektronických systémů bezpečnostních složek," uvedla vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Související obsah

"Prověřování, které vedl ÚOOZ, trvá už déle než tři roky a jednalo se o velmi složité řízení z pohledu toho, že obvinění jsou příslušníky bezpečnostních složek a znají veškeré postupy, se kterými je vyšetřování a objasňování trestné činnosti spojené. Všechny tři osoby jsou v této chvíli zadržené," dodala Bradáčová.

Bradáčová také potvrdila, že jedna zadržená osoba je příslušníkem celní správy České republiky, druhá je policistou, konkrétně z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, třetím zadrženým je osoba z civilního sektoru. Policistou z protikorupčního útvaru je podle některých informací Radek Holub.

Zdroj: AKTU.cz
mom, TN.cz

K tématu Lenka Bradáčová

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz