Brusel

Útoky v Bruselu: Pokyn uzavřít metro přišel na špatný email!

Útoky v Bruselu: Pokyn uzavřít metro přišel na špatný email!
Zdroj: ČTK

Šestnáct lidí, kteří zemřeli při útoku v bruselském metru, mohli zřejmě žít. Dvacet minut před útokem totiž úřady vydaly povel všechny stanice uzavřít. Jenže rozkaz poslaly na špatný email...

Jako první útočili teroristé 22. března na bruselském letišti. Dva sebevražední atentátníci se odpálili v 7:58 místního času v odbavovací hale. Zemřelo zde 16 lidí, stejně jako ve stanici metra Maalbeek asi o hodinu a půl později. Tomu se ale možná dalo zabránit.

Atentát v bruselském metru spáchali islamisté v 9:11. Dvacet minut předtím přitom federální úřady vydaly povel metro zcela uzavřít, informovuje CNN. Rozkaz ale poslaly na špatný email - ředitel bruselské železniční policie Jo Decuyper ho dostal na soukromou, ne pracovní adresu.

I přesto by podle policistů trvalo uzavření všech stanic minimálně 30 minut. "I kdybych měl nějaké tlačítko, které všechno vypne a začne s evakuací, které samozřejmě neexistuje, nedalo by se tomu zabránit," uvedl Decuyper pro belgický De Standaard.

Související obsah

Jenže ani to není tak docela pravda. Nejvyšší úředníci včetně Decuypera se o útoku na letišti Zaventem dozvěděli v 8:03, tedy jen pět minut poté. Tři čtvrtě hodiny jim ale trvalo, než vůbec vydaly pokyn k uzavření cest.

Brusel: Takhle to na místech atentátů vypadalo chvíli po explozích

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO SNAD NE: Po Paříži a Bruselu chtěl ISIS zaútočit i na tohle místo! Jsme v nebezpečí?

Brusel, Paříž i Boston! Teenager přežil už tři teroristické útoky. Ten poslední ale odnesl nejvíc

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz